Zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim, które były rozgrywane na krakowskim torze Kolna. Ostatniego dnia zawodów najlepiej spisali się Krzysztof Książek i Marek Kulczycki.

Niedziela rozpoczęła się od półfinałów w konkurencji C1. Biało-Czerwonym udało się wywalczyć w nich 3 awanse do finałów. Szymon Nowobilski po bezbłędnym przejeździe uzyskał 7 czas w kategorii do lat 23. Dużo słabiej poradziła sobie pozostała trójka naszych młodzieżowców. 23 miejsce zajął Szymon Sowiźrał, 21 była Katarzyna Liber, a 26 Martyna Bednarczyk. Wśród juniorów w półfinale najwyżej był Krzysztof Książek, który z 10 miejsca awansował do finału. Awans uzyskała także Julia Kirkowska – 11 lokata. Natomiast dalsze lokaty zajęli Igor Puczel (22 miejsce) oraz Piotr Biernat (26 miejsce).

Jako pierwsi o medale walczyli panowie w kategorii U23. Niestety Szymon Nowobilski nie ustrzegł się błędów i z 4 karnymi sekundami uplasował się na 9 lokacie. Lepszy wystep zanotował nasz junior – Krzysztof Książek. Polak również dwukrotnie dotknął bramki, ale dobry czas przejazdu wystarczył na zajęcie 6 miejsca. Gdyby był bezbłędny, miałby dużą szansę na medal. W ostatnim finale kanadyjek zobaczyliśmy Julię Kirkowską. Polska juniorka zajęła 9 miejsce również notując 4 karne sekundy.

Na koniec mistrzostw odbyła się rywalizacja w kayak crossie. W ćwierćfinale wystąpiła czwórka Biało-Czerwonych: Tadeusz Kuchno, Michał Szostak, Hanna Danek i Marek Kulczycki, ale do półfinału awansował tylko Kulczycki. Wydawało się, że Polak zamelduje się także w finale, ale sędziowie dostrzegli błąd w postaci dotknięcia ręką bramki, o czym wspomniał trener Piotr Prusak w wypowiedzi dla Polskiego Związku Kajakowego: “Oczekiwania i nadzieje rosły wraz z tokiem zdarzeń i to faktycznie dynamicznie, tak jak ta dyscyplina. Najbliżej finału był Marek Kulczycki, który może mówić o pechu. Pięknie walczył, dopłynął drugi, my się cieszyliśmy, ale jednak sędziowie dopatrzyli się dotknięcia ręką pierwszej bramki i to faktycznie było wyłapane, więc finału ostatecznie nie było.”

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy kończą się więc dla nas z jednym, złotym medalem, który wywalczyła Hanna Danek w konkurencji K1 wśród juniorek.