Dziś Jagiellonia Białystok rywalizowała z Ajaxem Amsterdam w eliminacjach Ligi Europy. Ewidentnie “Jaga” odstawała od klubu z Holandii, co odzwierciedlił wynik 1:4. Aktualnych mistrzów Polski czeka arcyciężki rewanż na wyjeździe.

Pierwsza połowa zaczęła się rewelacyjnie dla Jagielloni — w 5. minucie po dobrze rozegranym rzucie różnym piłka trafiła do Vilara Mikiego ten oddał strzał, jednak golkiper gości wybronił. Mimo to przy dobitce głową Niegueza nie miał szans. Radość w Białymstoku nie trwała zbyt długo — w 9. minucie klub z Holandii wyrównał, a gola strzelił Chuba Akpom. W 27. minucie Ajax podwyższył wynik na 1:2 – piłka po dośrodkowaniu minęła Abramowicza i poszybowała na głowę Godsta, który tylko dopełnił formalność. Końcówka była bardzo nerwowa w wykonaniu Jagielloni, która większość czasu się broniła. Ostatecznie więcej goli nie padło w pierwszych 45. minutach na stadionie miejskim w Białymstoku.

Druga połowa zaczęła się od dwóch żółtych kartek dla Taylora i Hato co odzwierciedlało nerwowe wejście po przerwie w obu drużynach. Ajax szukał ciągle swojej okazji na podwyższenie wyniku i tak też się stało — w 61. minucie po raz drugi do bramki Abramowicza trafił Chuba Akpom. Chwilę później sędzia podyktował jedenastkę dla Ajaxu, sprawcą tej sytuacji był ewidentnie spóźniony Dieguez. Karnego pewnie wykorzystał Akpom, tym samym miał na koncie już hat-tricka, a klub z Holandii prowadził 1:4. Gra Jagielloni w każdym aspekcie wyglądała bardzo słabo, szczególnie w obronie co skutkowało kolejnym rzutem karnym dla Ajaxu, jednak tym razem Abramowicz wyczuł strzał i wybronił jedenastkę. Do końca meczu gospodarze nie zdołali odrobić, chociażby gola. Mecz zakończył się wynikiem 1:4 dla Ajaxu Amsterdam.

Jagiellonia Białystok 1:4 Ajax Amsterdam (1:2)

1:0 – Adrian Dieguez 5′ 1:1 – Chuba Akpom 10′ 1:2 – Mika Godts 28′ 1:3 – Chuba Akpom 61′ 1:4 – Chuba Akpom (k.) 69′

Wyjściowa 11-stka:

JAGIELLONIA: Abramowicz – Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Moutinho – Villar, Nene, Kubicki, Churlinow – Imaz – Diaby-Fadiga

AJAX: Pasveer – Rensch, Sutalo, Baas, Hato – Taylor, Henderson, Berghuis – Forbs, Akpom, Godts