Sobotnie granie w PKO BP Ekstraklasie kończymy w Gliwicach. Miejscowy Piast zmierzył się z drużyną KGHM Zagłębie Lubin. W poprzedniej kolejce Piast przegrał w Mielcu ze Stalą 0:2, a Zagłębie przegrało u siebie z Lechem Poznań 0:1.
1 POŁOWA

Spotkanie rozpoczęło się od spokojnej gry obu zespołów, w większości gra toczyła się w środkowej części boiska. Zagrozić bramce rywali próbował Piast, jednak dośrodkowanie Ameyawa nie przyniosła żadnego zagrożenia bramce Hładuna. Pierwszy celny strzał w tym meczu zanotował Mateusz Wdowiak. Piłkarz “Miedziowych” najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Maty, ale jego strzał był zbyt lekki i Plach nie miał problemów, aby złapać futbolówkę.

W 18 minucie Wdowiak po raz kolejny postraszył golkipera Piasta. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał celny strzał głową na bramkę Placha, jednak ponownie Słowak okazał się lepszy. Przez kolejne minuty pierwszej połowy żadna z drużyn nie była w stanie zagrozić bramce rywali. W 43 minucie szansę na gola miał Sejk, ale jego strzał poszybował nad bramką Piasta.

Chwilę później na prowadzenie wyszedł Piast Gliwice. Fenomenalnym uderzeniem popisał się Damian Kądzior, uderzając z rogu pola karnego, trafił idealnie w okienko bramki Hładuna. W pierwszej połowie nie widzieliśmy już więcej bramek, a więc po 45 minutach Piast prowadził 1:0.

2 POŁOWA

Pierwszą groźniejszą okazję w drugiej połowie oglądaliśmy w 53 minucie. Damian Kądzior przedryblował jednego z rywali, a następnie oddał strzał z około 25 metrów od bramki Hładuna. Piłka po strzale odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Zagłębia i wypadła za linię końcową. Następnie obie drużyny miały swoje szansę na to, aby zdobyć gola. Jednak zarówno Hładun, jak i Plach nie skapitulowali po trafieniach rywali. Próbowali m.in. Pieńko, Kądzior oraz Ameyaw. Swoją szansę miał również Makowski, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką bramki Piasta. Zagłębie do samego końca próbował odrobić straty, jednak nie udała im się ta sztuka. Piast ostatecznie wygrywa z Zagłębiem 1:0.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 1:0 (45 +1′ D. Kądzior)

Piast Gliwice: Frantisek Plach, Arkadiusz Pyrka, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Igor Drapiński (29′ T. Mokwa), Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Damian Kądzior. Michał Chrapek (68′ T. Kostadinov), Michael Ameyaw, Maciej Rosołek (72′ M. Szczepański)

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun, Mateusz Grzybek (68′ K. Szmyt), Igor Orlikowski, Aleks Ławniczak, Luis Machado, Damian Dąbrowski, Tomasz Makowski (76” D. Kurminowski), Tomasz Pieńko (76′ P. Kusztal). Marek Mróz (45′ A. Radwański), Mateusz Wdowiak (68′ B. Kłudka), Vaclav Sejk