Śląsk Wrocław zremisował z Legią Warszawa 1:1 w niedzielnym meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Wynik spotkania otworzył Bartosz Kapustka, a kilkanaście minut później wyrównał Tommaso Guercio.

Początek spotkania przebiegł dosyć spokojnie z obu stron. Na dogodne sytuacje bramkowe trzeba było czekać aż do 41. minuty, ale w sytuacji sam na sam Kacper Tobiasz zatrzymał Nahuela Leivę. Chwilę później podobną sytuację w drugą stronę miał Blaž Kramer. Tuż przed przerwą Artur Jędrzejczyk i Casper Tobiasz zderzyli się głowami, przez co obaj po interwencji sztabu medycznego musieli opuścić boisko.

Po zmianie stron nadeszły liczne akcje ofensywne z obu stron. W 53. minucie Bartosz Kapustka wdarł się w pole karne, a następnie podkręconym strzałem wyprowadził Legię na prowadzenie (0:1). Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 66. minucie Schwarz wrzucił z wolnego w pole karne do niepilnowanego Guercio, a ten z bliskiej odległości pokonał Gabriela Kobylaka (1:1). Niespełna kilkadziesiąt sekund później Musialik po główce trafił do siatki, ale sędzia podniósł chorągiewkę. W ostatnich minutach gola na wagę trzech punktów szukali Legioniści, ale bezskutecznie. Ostatecznie mecz w stolicy Dolnego Śląska zakończył się remisem.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 1:1 (0:0)

Bramki: 66 Guercio – 53 Kapustka