Polscy siatkarze źle rozpoczęli mistrzostwa Europy U20. W pierwszym meczu przegrali z Turcją 1:3. Dziś Biało-Czerwoni rywalizowali z reprezentacją Austrii, która również przegrała swoje pierwsze spotkanie 1:3 z Finlandią. Polacy pewnie zwyciężyli 3:0 i zdobyli bardzo ważne punkty. Siatkarze nie mają czasu na odpoczynek, bowiem już jutro o 14:30 zmierzą się z reprezentacją Ukrainy.

Polska 3:0 Austria (25:14, 25:17, 25:18)

Polacy bardzo dobrze weszli w mecz — już na samym początku zdobyli solidną przewagę nad rywalami. Austria popełniała wiele błędów, które bezlitośnie wykorzystywali nasi rodacy. Natomiast gra Biało-Czerwonych wyglądała dziś rewelacyjnie — co odzwierciedlił wynik pierwszego seta, gdzie Polacy zwyciężyli 25:14.

Druga część spotkania zaczęła się dość wyrównanie 3:3 – obie drużyny grały punkt za punkt. Polacy przełamali tę passę i wyszli na prowadzenie 5:3. Rywale w tej partii grali o wiele lepiej, jednak to Polscy siatkarze przeważali i ciągle utrzymywali przewagę 16:14. Ostatecznie drugi set ponownie należał do Biało-Czerwonych (25:17).

Początek trzeciej partii był bardziej zacięty — Austriacy chcieli przedłużyć swoje szansę i grali bardziej agresywnie. Natomiast Polacy dalej grali “swoje” i prowadzili 10:8. W końcowym etapie seta Biało-Czerwoni prowadzili 21:16 i ostatecznie zwyciężyli 25:18 oraz cały mecz 3:0.