Kolejna wielka impreza młodzieżowców za nami. Dziś zakończyły się rozgrywane w Płodiw (Bułgaria) Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. W niedzielne przedpołudnie polskie osady stanęły przed szansą na zdobycie czterech medali i wykorzystały ją w 100%!

Złoto czwórki bez sterniczki!

Fantastycznie spisała się czwórka bez sterniczki. Polki w składzie: Martyna Jankowska, Weronika Ludwiczak, Anna Potrzuska oraz Barbara Jęchorek, po wyrównanej walce, wygrały finał A z czasem 6:33.99, zostając Młodzieżowymi Mistrzyniami Świata. Drugie Chinki wpadły na metę z rezultatem 6:34.39, zaś podium uzupełniły Australijki (6:35.80).

Piotr Płomiński Młodzieżowym Mistrzem Świata!

Złoto pań nie było jedynym wywalczonym przez nasze osady. Rewelacyjną formę na bułgarskie wody przygotował Piotr Płomiński. Reprezentant Polski zwyciężył z czasem 6:54.79 i zdobył drugie złoto dla Polski! Wicemistrzem Świata Młodzieżowców został Andre Sheehan (Irlandia), zaś brąz wywalczył zawodnik gospodarzy – Emil Nejkow.

Srebro pań w dwójce podwójnej wagi lekkiej!

W ścisłym finale ujrzeliśmy również kobiecą dwójkę podwójną wagi lekkiej. Wiktoria Kalinowska i Jessica Sobocińska do samego końca walczyła z Greczynkami o najwyższe laury. Ostatecznie o “pociągnięcie wiosła” lepsze okazały się rywalki (6:50.13). Biało-Czerwone do rywalek z Hellady straciły nieco ponad dwie sekundy i z czasem 6:52.72 sięgnęły po srebrne medale. Na najniższym stopniu podium stanęły Włoszki (7:02.91).

Dwójka podwójna panów również druga!

Powody do radości mieli także Jakub Woźniak i Konrad Domański. Polacy występujący w dwójce podwójnej w finale A ustąpiła jedynie Irlandczykom (6:10.51) i z czasem 6:13.70 zdobyła Młodzieżowe Wicemistrzostwo Świata! Podium uzupełnili Niemcy (6:15.84).

Zmienne szczęście w finałach B

Oprócz medalowych zdobyczy Biało-Czerwoni wystąpili dziś również w dwóch finałach B. Dobry start odnotowali Patryk Wojtalak, Szymon Wojtak, Tomasz Lewicki i Oskar Streich. Czwórka bez sternika wygrała “finał pocieszenia” i zakończyła zmagania na 7 lokacie.

O pechu może mówić osada czwórki podwójnej. Panowie w składzie: Igor Czekanowicz, Michał Rańda, Bartosz Bartkowski oraz Cezary Litka wywalczyli awans do finału B, jednak nie wystartowali z nim z powodu problemów zdrowotnych jednego z zawodników.