Legia Warszawa pokonała 1:0 kosowską Dritę w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy! Dzięki wygranej 2:0 w Warszawie przed tygodniem to Legioniści zagrają na jesieni w fazie ligowej tych rozgrywek!

Po wyeliminowaniu walijskiego Caernarfon Town FC i Broendby Kopenhaga, rywalem Legii w decydującej rundzie eliminacji LKE było Drita Gnjilane z Kosowa. W pierwszym meczu przy Łazienkowskiej 3 Warszawiacy wygrali 2:0 po golach Kramera i Guala. Dziś w Prisztinie miał miejsce mecz rewanżowy.

Gospodarze już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale na szczęście z lini bramkowej wybił Radovan Pankov. Kilkanaście minut później świetną okazję miał Paweł Wszołek, lecz niestety przestrzelił nad bramką z odległości kilku metrów. Następnie tempo meczu opadło, a oba zespoły ograniczały się do prób z dystansu. Do przerwy na boisku mieliśmy bezbramkowy rezultat.

Po zmianie stron sytuacja na boisku niewiele się zmieniło. Z czasem jednak na coraz odważniejsze próby decydowali się miejscowi, ale często brakowało im celności. Dobrze pomiędzy słupkami spisywał się także Kacper Tobiasz. W 78. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Rron Broja, co wygasiło ambicję gospodarzy w ofensywie. W ostatnich minutach nadeszło długie wyczekiwane przebudzenie ze strony Legionistów. Pekhart obrócił się z piłką w polu karnym i strzałem po ziemi trafił do siatki (0:1). Niedługo po tej akcji sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Drita Gnjilane – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramki: Pekhart 90+1