Zagłębie Lubin pokonało 1:0 GKS Katowice w drugim sobotnim meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Decydującego gola na wagę trzech punktów dla Miedziowych zdobył Hubert Adamczyk w 87. minucie!

W sobotnie popołudnie w Lubinie miejscowe Zagłębie mierzyło się z beniaminkiem z Katowic. Dosyć niespodziewanie to goście od pierwszych minut przeważali na boisku. W 20. minucie po uderzeniu Martena Kuuska Hładun przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Chwilę później w podobnej sytuacji w drugą stronę Dawid Kudła obronił strzał Kajetana Szmyta. Do przerwy GKS oddał aż jedenaście strzałów przy zaledwie trzech dla miejscowych.

Po zmianie stron to wciąż goście byli częściej przy piłce, z tym, że nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Gospodarzom udało się przetrwać okres dominacji rywali, a w końcówce sami ich zaskoczyli. W 87. minucie po aucie piłka spadła pod nogi Huberta Adamczyka, który następnie umieścił ją w siatce (1:0). Dla strzelca bramki dzisiejszy mecz był debiutem w PKO BP Ekstraklasie. Chwilę później po kontrataku Vaclav Sejk zmarnował świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Ostatecznie bramka z ostatnich minut przesądziła o końcowym wyniku tego meczu.

Zagłębie Lubin – GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramki: Adamczyk 87