Za nami niedzielna sesja wieczorna w lekkoatletyce, gdzie oglądaliśmy dwa finały z udziałem Biało-Czerwonych. Zarówno Ingrid Renecka w biegu na 200 metrów jak i Rafał Rocki w rzucie dyskiem rywalizację zakończyli na 5 miejscach.

Bieg na 200 metrów kobiet (Klasa T35)

W finale biegu na dystansie 200 metrów kobiet w klasie T35 mogliśmy oglądać dwie Biało-Czerwone – Jagoda Kibil oraz Ingrid Renecka. Rozstrzygnięcia biegu finałowego obyły się bez niespodzianki, bowiem po złoto sięgnęła rekordzistka Świata czyli Chinka Zhou Xia tuż przed swoją rodaczką Guo i Hinduską Pal. Natomiast Ingrid Renecka z rekordem życiowym (31.79) zajęła 5 miejsce, a Jagoda Kibil była 6 (32.13).

Rzut dyskiem mężczyzn (Klasa F52)

W rzucie dyskiem mężczyzn w klasie F52 również mieliśmy dwóch reprezentantów Polski, a mianowicie Roberta Jachimowicza i Rafała Rockiego. Pierwszy ze wspomnianych Biało-Czerwonych spalił pierwszą próbę, a w dwóch kolejnych posłał dysk poniżej 17.50 metrów (17.20, 17.37). Jednak w czwartym podejściu Jachimowicz rzucił na odległość 17.69 m. Polak nie zdołał już poprawić swojego rezultatu i finalnie zakończył rywalizację na 6 lokacie. Natomiast drugi z naszych dyskoboli – Rafał Rocki już w pierwszej próbie posłał dysk na odległość 17.92 metra. Niestety w kolejnych próbach nasz reprezentant nie był już w stanie przekroczyć 17 metrów i finalnie zawody zakończył zmagania na 5 miejscu. Natomiast całą rywalizacje zwyciężył Włoch Rigivan Ganeshamoorthy bijąc rekord Świata (27.06)! Z kolei srebro zdobył Łotysz Apinis (20.62), a brąz Brazylijczyk Rocha (19.48).