Czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Susan Doyle, Marta Wieliczko, Barbara Streng i Peter Doyle zdobyła srebrne medale Mistrzostw Świata w wioślarstwie morskim. Polki w sobotnim finale uległy jedynie osadzie z Holandii.

W sobotę we włoskiej Genui oglądaliśmy decydujące rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Świata w wioślarstwie morskim. Najpierw jednak czekały na nas przedbiegi. W jedynkach mężczyzn rywalizował Maciej Zawojski, który z czasem 19:12.35 zajął 4 miejsce zapewniając sobie udział w finale A. W finale niestety Polak zajął dopiero ostatnia lokatę dopływając do mety z rezultatem 21:42.49. Maciej Zawojski rywalizował także w konkurencji mikstów, gdzie startował razem ze swoją żoną – Agnieszką Kobus-Zawojską. Nasz duet w przedbiegu zajął szóste miejsce (18:23.18), które było ostatnim miejsce premiowanym awansem do finału A. Z kolei finale Biało-Czerwoni zanotowali gorszy wynik (19:30.75) w efekcie czego zakończyli na odległym 17 miejscu.

Srebro Czwórki Kobiet

Jednak największe nadzieje z dzisiejszymi finałami A mieliśmy ze startem czwórki kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Susan Doyle, Marta Wieliczko, Barbara Streng i Peter Doyle. Polki podczas piątkowego przedbiegu zajęły 3 miejsce (20:38.19) ustępując jedynie osadom z Nowej Zelandii i Niemiec. Jednak podczas wczorajszego finału A popłynęły w zdecydowanym lepszym czasie (18:02.51) ulegając tylko zawodniczkom z Holandii i zdobywając srebrne medale!

Natomiast w następny weekend w Geniu zobaczymy drugą część rywalizacji w Mistrzostwach Świata w wioślarstwie morskim. Wówczas zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach olimpijskich czyli World Rowing Beach Sprint Finals.