Podczas minionego weekendu w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Europy U24 w pięcioboju nowoczesnym. Polacy zdobyli w nich dwa medale. Indywidualnie srebro wywalczyła Małgorzata Karbownik, natomiast drugi krążek takiego samego koloru to zasługa drużyny pań.

Karbownik rozpoczęła mistrzostwa od udanej wizyty na szermierczej planszy. 250 punktów dawało Polce drugą lokatę po pierwszej konkurencji. Jeszcze lepiej Gosia poradziła sobie na torze przeszkód, który zastąpił w programie pięcioboju jazdę konną. 19-latka osiągnęła najlepszy czas (32,33s) i wyszła na prowadzenie w łącznej klasyfikacji. Pozycję liderki utrzymała także po pływaniu, więc na trasę laser runu ruszyła jako pierwsza. Walka o lokaty na podium była bardzo zacięta, a sytuacja dynamicznie się zmieniała. Ostatecznie Małgorzata Karbownik wbiegła na metę jako druga i mogła się cieszyć ze srebrnego medalu Mistrzostw Europy do lat 24. W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie Polki: 7 miejsce zajęła Maja Biernacka, natomiast 10 Aleksandra Kasperczak. Właśnie w takim składzie Biało-Czerwone wywalczyły srebrny medal drużynowy. 14 lokata należała do Olgi Cisek, na 16 miejscu mistrzostwa zakończyła Hanna Matusik, 17 była Dominika Możdżan, a 18 Adrianna Kapała.

W rywalizacji panów powodów do takiej radości nie mieliśmy, chociaż przez długi czas bardzo dobrze spisywał się Maciej Klimek. Niezły występ w szermierce oraz bardzo dobry w torze przeszkód i pływaniu pozwoliły mu zajmować wysoką, 4 lokatę przed decydującym laser runem. Niestety, Polak popełnił dużo błędów na strzelnicy, co spowodowało znaczny spadek w klasyfikacji i na metę Klimek dotarł dopiero na 13 miejscu. Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się poza czołową “20”. Michał Jabłoński był 23, Adam Machaj 24, Hubert Skibiak 25, Franciszek Dubrawski 26, Igor Radomyski 27, Krystian Trepczyk 28, natomiast Radosław Porada 30.

Biało-Czerwoni rywalizowali także w sztafetach mieszanych, w których bardzo blisko zdobycia medalu byli Małgorzata Karbownik i Maciej Klimek. Zajęli oni bardzo dobre, 4 miejsce. Natomiast na 6 lokacie sklasyfikowani zostali Maja Biernacka i Franciszek Dubrawski.