Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na wyjeździe 3:1 Bułgarię w meczu 8. kolejki eliminacji do mistrzostw Europy 2025. Gospodarze prowadzili do przerwy, ale podopieczni Adama Majewskiego odwrócili losy spotkania i wywieźli z Sofii trzy punkty.

W marcowym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami na Stadionie Śląskim w Chorzowie to niespodziewanie Bułgarzy wygrali 1:0. Dziś to również zespół z Bałkanów wszedł lepiej w mecz i w 29. minucie wyszedł na prowadzenie. Emil Cenow dostał piłkę od Veljko Jelekovicia i z bliskiej odległości pokonał Kacpra Tobiasza (1:0). Do przerwy w stolicy Bułgarii zanosiło się na niespodziankę.

Na szczęście po zmianie stron Biało-Czerwoni szybko wzięli się za odrabianie strat. W 52. minucie Kacper Kozłowski zagrał do Filipa Szymczaka, a ten główką wpakował piłkę do siatki (1:1). Zaledwie kilka minut później Polacy byli już na prowadzeniu. Ponownie asystował Kozłowski, który wycofał piłkę z linii końcowej do środka, a następnie Tomasz Pieńko pokonał bramkarza (1:2).  Na niecałBiay kwadrans przed końcem nasz zespół otrzymał rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Jakub Kałuziński i tym samym przypieczętował wygraną Polaków (1:3). Wynik już nie uległ zmianie do końca.

Biało-Czerwoni zajmują aktualnie pozycję wicelidera z 18 punktami na koncie. Do końca kwalifikacji pozostały już tylko dwa mecze: wyjazd do Kosowa oraz starcie z Niemcami przed własną publicznością.

Bułgaria – Polska 1:3 (1:0)
Bramki: Tsenov 29 – Szymczak 52, Pieńko 56, Kałuziński 78