W 1/16 finału turnieju WTA Guadalajara w Meksyku Magdalena Fręch stoczyła ciężki bój z Amerykanką Eminą Bektas. Reprezentantka Polski wygrała oba sety 6:4, uzyskując awans do kolejnej rundy, gdzie zmierzy się z rodaczką Eminy — Ashlyn Krueger.

Polka rozstawiona w turnieju z 5. numerem w 1/16 finału zmierzyła się z 31- letnią zawodniczką ze Stanów Zjednoczonych — Eminą Bektas. Całe spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszej reprezentantki, bowiem od przełamania. Następnie Magdalena utrzymała swoje posiadania, prowadząc już 2:0. Od tego momentu żadna z rywalek nie dała się już przełamać, a Biało-Czerwona zakończyła seta w zaledwie 32 minuty, choć rozegrano aż 10 gemów.

W drugi set lepiej rozpoczęła Amerykanka, która prowadziła 1:0. Następnie Magda odrobiła straty, utrzymując swoje posiadanie, a chwilę później przełamując. Emina jednak odpowiedziała tym samym, a chwilę później była minimalnie z przodu.

Od tego momentu Fręch wygrała trzy kolejne gemy, przybliżając się do triumfu w całym spotkaniu. Polka nie oddała już prowadzenia do końca, drugi raz wygrywając seta 6:4, w konsekwencji czego całe spotkanie 2:0, meldując się w 1/8 finału turnieju w Meksyku.

W kolejnej rundzie polska tenisistka zmierzy się z kolejną Amerykanka — Ashlyn Krueger.