Za nami rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas w ramach Mistrzostw Europy. Z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Gajdulewicz, który w kategorii do lat 23 zakończył w najlepszej 10!

Elita Mężczyzn

Jedynym Polakiem w rywalizacji Elity mężczyzn był Filip Maciejuk. Nasz kolarz, który wystartował z numerem 21 na mecie zameldował się z czasem 36:52.322. Finalnie nasz reprezentant zakończył na 16 miejscu, natomiast tytuł Mistrza Europy zdobył Włoch Edoardo Affini.

16. Filip Maciejuk 36:52.322

Elita Kobiet

Z kolei u kobiet na liście startowej mieliśmy dwie Polki – Agnieszkę Skalniak-Sójkę oraz Martę Jaskulską. Lepiej poradziła sobie pierwsza ze wspomnianych Biało-Czerwonych, która z rezultatem 41:36.033  zajęła 13 miejsce. Z kolei Marta Jaskulska jadące z 17 numerem zakończyła zmagania na 21 pozycji (43:02.018).

13. Agnieszka Skalniak-Sójka 41:36.033

21. Marta Jaskulska 43:02.018

U 23 Mężczyzn

Najlepszy wynik Polaków w dzisiejszej indywidualnej jeździe na czas padł w kategorii do lat 23. Mowa tu o Mateuszu Gajdulewiczu, który zajął 10 miejsce (37:01.754)! Natomiast drugi z Biało-Czerwonych Kacper Gieryk z czasem 37:47.611 zakończył na 20 lokacie.

10. Mateusz Gajdulewicz 37:01.754

20. Kacper Gieryk 37:47.611

U 23 Kobiet

W rywalizacji kobiet do lat 23 naszym paniom niestety nie poszło zbyt dobrze, bowiem żadna z naszych reprezentantek nie znalazła się w czołowej 20. Natalia Krześlak zajęła 24 miejsce (44:05.925), a Zuzanna Chylińska była “oczko” niżej (44:22.291).

24. Natalia Krześlak 44:05.925

25. Zuzanna Chylińska 44:22.291

Juniorzy

Z dobrej strony pokazali się nasi Juniorzy Jan Jackowiak, Patryk Goszczurny oraz Dominik Krzyśków. Najlepiej poradził sobie Jackowiak, który zajął 14 miejsce (38:28.904). Dwa miejsca niżej zakończył Patryk Goszczurny pokonując ponad 30 kilometrową trasę w czasie 38:53.560 finalnie zajmując 16 lokatę. Z kolei trzeci z Biało-Czerwonych czyli Dominik Krzyśków zakończył rywalizację na 19 pozycji (38:54.031).

14. Jan Jackowiak 38:28.904

16. Patryk Goszczurny 38:53.560

19. Dominik Krzyśków 38:54.031

Juniorki

Tuż za pierwszą “10” rywalizację juniorek zakończyła Alicja Matula, która 13 kilometrową trasę pokonała w czasie 18:48.956 i zajmując 11 miejsce. Druga z naszych reprezentantek Nadia Hertmann rywalizację zakończyła na 25 lokacie (19:17.425 ). Natomiast ostatnia z naszych zawodniczek – Weronika Wasaty przekroczyła linię mety z czasem 19:45.717, który dał 35 pozycję.

11. Alicja Matula 18:48.956

25. Nadia Hartman 19:17.425

35. Weronika Wasaty 19:45.717