Fenomenalnie ułożył się dla polskich tenisisistów stołowych turniej WTT Youth Contender w Czarnogórze. Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek byli najlepsi w rozgrywkach miksta U19. Aż dwie Polki dotarły do wielkiego finału w kategorii U17 pań, a zwyciężczynią całej rywalizacji została Natalia Bogdanowicz, która pokonała Karolinę Hołdę. Brąz w tej samej grupie wiekowej wywalczył Artur Gromek.

Bogdanowicz i Gromek z medalem

W zmaganiach mikstów w kategorii U19 podczas turnieju WTT Youth Contender w Podgoricy wspaniale zaprezentowali się Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek. Biało-Czerwoni rozpoczęli zmagania od wysokiej wygranej z albańską parą Aron Koni/Eris Kokoneshi. W półfinale również wyraźnie pokonali tenisistów z Bośni i Hercegowiny – Eminę Ceric i Benjamina Zijadica, by w pojedynku o końcowe zwycięstwo zmierzyć się z filipińsko-amerykańskim duetem. W tym spotkaniu Kheith Cruz i Bosman Botha musieli uznać wyższość naszych reprezentantów. Bogdanowicz i Gromek zwyciężyli w czterech setach, dzięki czemu zostali triumfatorami całego turnieju.

Wyniki spotkań Bogdanowicz i Gromka:

• vs Aron Koni/Eris Kokoneshi – 3:0 (11:4, 11:4, 11:4)
  • vs Emina Ceric/Benjamin Zijadic – 3:0 (11:6, 11:6, 11:8)
  • vs Kheith Cruz/Bosman Botha – 3:1 (11:2, 11:2, 6:11, 11:9)

Polski finał i triumf Bogdanowicz w singlu

Natalia Bogdanowicz potwierdziła świetną formę również w rywalizacji singlistek. Polka w stolicy Czarnogóry wygrała trzy kolejne mecze i cieszyła się z końcowego triumfu. W pierwszej rundzie na rozkładzie naszej reprezentantki znalazła się zawodniczka gospodarzy Kristina Sebek, która uległa jej w trzech setach. W drugiej, również bez straty seta, Biało-Czerwona pokonała Eminę Cedric z Bośni i Hercegowiny. Dopiero w finale trudniejsze warunki postawiła jej druga z polskich tenisistek – Karolina Hołda. W tym siostrzanym starciu lepsza okazała się Bogdanowicz – to ona zwyciężyła 3:1 i wygrała cały turniej. Z kolei Hołda na drodze do finału pokonała kolejno dwie Serbki – Hanę Balaz oraz Maję Vanjo.

Wyniki spotkań Bogdanowicz:

• vs Kristina Sebek – 3:0 (11:7, 11:6, 11:5)
  • vs Emina Cedric – 3:0 (12:10, 11:4, 11:3)
  • vs Karolina Hołda – 3:1 (8:11, 11:6, 11:4, 11:4)

Wyniki spotkań Hołdy:

• vs Hana Balaz – 3:0 (11:3, 11:6, 11:8)
  • vs Maja Vanjo – 3:1 (12:10, 11:7, 7:11, 11:7)
  • vs Natalia Bogdanowicz – 1:3 (11:8, 6:11, 4:11, 4:11)

Brąz Artura Gromka

Powody do radości ma także Artur Gromek. Polak rozpoczął od wolnego losu w pierwszej rundzie. Następnie w 1/4 pokonał Noaha Vitela z Francji by w półfinale ulec późniejszemu zwycięzcy całych rozgrywek – Tunezyjczykowi Wassimowi Essidowi. Tym samym nasz reprezentant stanął na najniższym stopniu podium. Srebro wywalczył Nathan Pilard (Francja).