Początkowo konkurs miał się odbyć 16-18 sierpnia, ale na kilka dni przed imprezą intensywny deszcz doprowadził do uszkodzenia przeciwstoku (tam zawodnicy dojeżdżają po wylądowaniu). Ponieważ naprawa musiała “chwilę” potrwać FIS przełożył zawody na wrześniowy termin.

Podczas zawodów w Wiśle wystartowało 47 skoczków z 13 państw, w tym aż ośmiu Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Adam Niżnik, Maciej Kot, Kacper Juroszek, Aleksander Zniszczoł. W turnieju nie ma Piotra Żyły, który jest po operacji kolana oraz Klemensa Murańki ten z kolei ogłosił koniec kariery.

Austriacy przyjechali do Polski w rezerwowym składzie. Nie pojawili się liderzy cyklu czyli Stefan Kraft i Valentin Foubert. Nikt nie startował z obozu niemieckiego. Zabrakło również Ryoyu Kobayashiego oraz Anze Laniska.

Przed dzisiejszymi startami w tegorocznym LGP w skokach rozegrano dwa konkursy we francuskim Courchevel. W obu triumfował nieobecny dzisiaj Stefan Kraft.

W klasyfikacji generalnej cyklu najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajmuje 8. miejsce.

O wczorajszych kwalifikacjach pisaliśmy TUTAJ

Po pierwszej serii prowadził Marius Lindvik. Najlepiej z Biało-Czerwonych skoczył Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na miejscu szóstym z wynikiem 128,5 metra. Jako jedyny z naszych skoczków awansu do finału nie wywalczył Adam Niżnik, który skoczył zaledwie 104,5 metra.

W serii finałowej na złe warunki trafił Aleksander Zniszczoł uzyskał jedynie 121,5 metra przez co spadł na ósme miejsce, ale i tak był najlepszym z Polaków. Tuż za nim sklasyfikowany został Dawid Kubacki z wynikiem 127,5 metra. O metr poprawił się Jakub Wolny, który uzyskał 127 metrów co dało mu 11 lokatę.

Kamil Stoch natomiast skoczył dalej o metr, Kacper Juroszek i Maciej Kot tym razem wylądowali kolejno 115,5 oraz 122,5 metra. Paweł Wąsek pofrunął na 129,5 metry i ostatecznie był trzynasty.

Wysoko poprzeczkę zawiesił Artti Aigro skacząc aż 133,5 metry i przez chwilę letni rekord obiektu w Wiśle należał właśnie do niego. Nie nacieszył się jednak nim zbyt długo, bo przebił go bezkonkurencyjny dzisiaj Marius Lindvik, który wynikiem 135,5 metra wygrał dzisiejsze zawody. Miejsce na najniższym stopniu podium z wynikiem 130 metrów zajął Gregor Deschwanden.