W 3. kolejce ORLEN Superligi Górnik Zabrze podjął u siebie Industrię Kielce.

Zespół z Zabrza nie zaczął tego sezonu najlepiej. Przed dzisiejszym meczem na koncie miał już dwie przegrane z Azotami Puławy i Zagłębiem Lubin przez co zajmował przedostatnie miejsce w tabeli.
Industria Kielce po dwóch meczach miała sześć punktów, przez co uplasowała się w czołówce tabeli ORLEN Superligi.

W dzisiejszym spotkaniu zabrakło między innymi Szymona Sićki, Jorge Maqueda i Alexa Dujshebaeva. Kapitan Industrii doznał kontuzji łydki w spotkaniu z RK Zagrzeb przez co musi pauzować około sześciu tygodni.

Wynik w pierwszej minucie otworzył Theo Monar, a dwie minuty później skutecznie z “siódemki” odpowiedział Jakub Szyszko.
Po drugim trafieniu gospodarzy ich licznik zatrzymał się na jedenaście minut. W tym czasie Industria spokojnie dokładała kolejne bramki i w 14 minucie prowadziła już 7:2.
Paweł Krawczyk i Dan-Emil Racotea w ciągu minuty zmniejszyli stratę do trzech oczek, ale kolejnymi trzema strzałami odpowiedzieli goście. Swoje trzy szanse z siódmego metra wykorzystał Arek Moryto. Na minutę przed końcem pierwszej połowy goście odskoczyli na osiem bramek, a na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 19:10.

W drugiej części spotkania wicemistrzowie kraju nie zwalniali tempa i ze spokojem rozgrywali kolejne akcje, ponieważ pozwalała im na to wypracowana przed przerwą spora zaliczka. Kacper Ligarzewski w końcówce meczu zaliczył kilka skutecznych interwencji co pomogło gospodarzom zmniejszyć stratę do ośmiu punktów.
Benoit Kounkoud za swoje siedem bramek i rewelacyjną grę w obronie został wybrany MVP dzisiejszego spotkania.

Po dzisiejszej rywalizacji Industria Kielce wskoczyła na fotel lidera tabeli, a Górnik Zabrze spadł na ostatnią pozycję.

Górnik Zabrze – Industria Kielce 28:36 (10:19)

Górnik: Ligarzewski, Wyszomirski – Racotea 5, Artemenko 4, Szyszko 5, Czerkaszczenko 3, Krępa 3, Minocki 4, Ilczenko 1, Krawczyk 1, Wąsowski, Wisiński, Bogacz, Pinda 2, Komarzewski, Morkowski

Industria: Mestrić, Cordalija 1 – Nahi 2, Surgiel, Gębala 2, D. Dujszebajew 2, Olejniczak 6, Osuch, Karacić, Moryto 7, Kounkoud 7, Karaliok 4, Monar 4, Rogulski 2