Za nami dwa pierwsze niedzielne spotkania 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Piast Gliwice zremisował z Puszczą Niepołomice, a Korona Kielce pokonała Zagłębie Lubin. O 17:30 rozpocznie się hitowe starcie Legii Warszawa z Rakowem Częstochowa.

W południe w Gliwicach Piast podejmował Puszczę. Przez większość spotkania przeważali gospodarze, ale niewiele z tego wynikało. Na otwarcie wyniku trzeba było czekać do 66. minuty. Zespół z Niepołomic wyszedł z kontratakiem, który wykończył Piotr Mroziński (1:0). Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 71. minucie ręką w polu karnym zagrał Kosidis, a jedenastkę na gola wyrównującego zamienił Michał Chrapek (1:1). Mecz zakończył się podziałem punktów, który raczej nie zadowala w pełni obu ekip.

Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)

Bramki: Chrapek 72 – Mroziński 66

Kolejne punkty dla Korony!

Dobrą passę notują ostatnio piłkarze Korony Kielce. Podopieczni Jacka Zielińskiego mimo trudnego startu sezonu pozostają niepokonani już od czterech kolejek. Koroniarze wyszli na prowadzenie już w 8. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego do siatki trafił Pau Resta (1:0). Niecałe pół godziny później prowadzenie podwyższył Adrian Dalmau. Hiszpan najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i zdobył drugiego gola w tym sezonie (2:0).

Po zmianie stron to wciąż Korona była groźniejsza, a Zagłębie nie było w stanie odrobić strat. Dzięki trzem punktom Kielczanie opuścili strefę spadkową.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: Resta 8, Dalmau 34