W ostatni dzień Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym odbyły się dwie konkurencję. Juniorska rywalizacja kobiet oraz Męska elity. W nich stanęła aż 13 Biało-czerwonych.

Kobiecy wyścig juniorski:
Polskę do tego wyścigu reprezentowało 6 kolarek w składzie: Kornelia Braun, Rozalia Dutczak, Nadia Hartman, Alicja Matula, Oliwia Kępczyńska oraz Weronika Wąsaty.
Dwie ostatnie z wymienionych zawodniczek spisały się w tej rywalizacji najlepiej i jako jedyne z Biało-czerwonych wjechały na metę wraz z pierwszą grupą na kolejno Kępczyńska 17 a Wąsaty na 18 lokacie. Hartman do najlepszych straciła około 40 sekund i ostatecznie uplasowała się na 41 pozycji.

Reszta naszych reprezentantek, czyli Braun, Dutczak oraz Matula niestety tego wyścigu nie ukończyły.

Męski wyścig elity:
W tej rywalizacji brała udział aż 7 Polaków: Stanisław Aniołkowski, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski, Kamil Gradek, Filip Maciejuk, Michał Paluta oraz Szymon Sajnok.

Ten wyścig miał mocno szarpany przebieg. Co chwila jakaś grupa starała się uciec od peletonu, ale ten błyskawicznie ich doganiali. Najlepszym tego potwierdzeniem chyba, była jedna z najlepszych prób ucieczki przeprowadzona przez trójkę Van der pool, Trentin i Bjorg, którzy odjechali od swoich rywali na około 20 sekund. 10 km później większa grupa, niestety bez udziału Polaków, zrobiła dokładnie to samo i dogoniła wspomnianą wcześniej 3, a już na około 60 km do mety znów cały peleton zszedł się ze sobą ponownie i mieliśmy znów przez dłuższy okres jedną dużą grupę z przodu.

Taka sytuacja miała miejsce do samej mety, więc na niej mieliśmy ciekawy wyścig sprinterski. Go zwyciężył Belg Tim Melier, przed Holendrem Olavem Kooijem oraz Estonczykiem Madisem Mihkelsem. Najlepszy Polak – Stanisław Aniołkowski dzielnie walczył do samego końca i ostatecznie zajął 8 lokatę. Reszta Biało-czerwonych uplasowała się na 42 pozycji – Filip Maciejuk, 68 – Kamil Gradek, 73 Michał Paluta oraz na 76 Szymon Sajnok. Natomiast Bogusławski i Banaszek nie ukończyli tego wyścigu.