Magdalena Fręch po raz pierwszy w karierze wygrała turniej WTA! Polka w finale w Guadalajarze pokonała Australijkę Olivię Gadecki.

Początek meczu był niezwykle zacięty, nie brakowało break pointów z obu stron. Jednak zarówno Polka, jak i Australijka utrzymywały swoje podania. W dalszej części seta wygrywanie własnych gemów serwisowych przychodziło obu tenisistkom coraz łatwiej. Po 12 gemach na tablicy wyników widniał rezultat 6:6, więc rozstrzygać losy pierwszej partii musiał tie-break. W nim już przełamań nie brakowało. Magdalena Fręch zdołała wypracować sobie niewielką przewagę (4:2), która okazała się kluczowa. Polka wygrała tie-breaka 7:5 i zrobiła duży krok w kierunku pierwszego w karierze tytułu.

Drugi set rozpoczął się za to od przełamania na korzyść Gadecki. Na szczęście naszej tenisistki to nie podłamało i w czwartym gemie już przy pierwszym break poincie zdołała odrobić straty. Od stanu 2:2 kolejne trzy gemy wygrywały serwujące, ale już w kolejnym Fręch przełamała Australijkę i prowadziła 5:3 oraz miała przed sobą własny serwis. Niestety, mimo piłki meczowej, Polka nie zakończyła spotkania przy swoim podaniu i zrobiło się 5:4. Za to w kolejnym gemie Magda wypracowała sobie trzy piłki meczowe, a skończyła już pierwszą z nich i wygrała turniej w Guadalajarze!

Finał, WTA 500 Guadalajara:

Magdalena Fręch – Olivia Gadecki 7:6(5), 6:4

Dla Magdaleny Fręch to pierwszy wygrany turniej WTA w karierze. Polka dokonała tego w swoim drugim finale. Wcześniej, w lipcu tego roku, przegrała finałowy pojedynek w Pradze z Magdą Linette. Fręch awansuje na najwyższe w karierze – 32 miejsce w rankingu WTA!