Świetne wieści napłynęły do nas z Sarajewa. Karolina Hołda zajęła drugie miejsce w zawodach z cyklu WTT Youth Contender, które odbywały się w Bośni i Hercegowinie. Zwyciężczynią turnieju w kategorii U19 w grze pojedynczej kobiet oraz jednocześnie jedyną pogromczynią reprezentantki Polski była Niemka Koharu Itagaki.

Karolina przeszła przez ten turniej w naprawdę imponującym stylu. Faza grupowa, gdzie rozgrywa się dwa spotkania, bez problemu padła łupem Polki, która zwyciężyła oba z nich. Następnie Hołda trafiła bezpośrednio do ćwierćfinału, a tam czekała na nią Serbka Jana Havela. Także na tym etapie 17-latka nie miała kłopotów z pokonaniem rywalki, błyskawicznie triumfując w stosunku 3:0.

Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce już w półfinale. Niemka Lisa Wang nie miała nic do powiedzenia w starciu z polską tenisistką. W efekcie podzieliła ona los poprzedniej przeciwniczki reprezentantki Polski, ulegając 0:3.

Do czasu wielkiego finału wszystko wydawało się być idealne i perfekcyjne. Hołda była nie do zatrzymania, przez co apetyt na końcowy triumf rósł coraz bardziej z każdą kolejną chwilą. Niestety w decydującym spotkaniu Karolina po raz pierwszy musiała przełknąć gorycz porażki. Kohuaru Itagaki rozprawiła się z naszą zawodniczką w niecałe 13,5 minut, pozwalając jej na zdobycie zaledwie 12 punktów.

Karolina Hołda – Kohuaru Itagaki 0:3 (6:11, 4:11, 2:11)

Trzeba przyznać, że była to niesamowita przygoda Karoliny Hołdy, która zakończyła się niemałym sukcesem. Rozpędzona Polka pokonała na tym turnieju kilka dobrych zawodniczek, docierając aż do wielkiego finału. Niestety tego spotkania polska tenisistka już nie wygrała, ale patrząc na całokształt, pozostawiła po sobie naprawdę dobre wrażenie.