Drugiego dnia trwających w Chorwacji Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym nie zabrakło emocji związanych ze startami Biało-Czerwonych. Dziś Polacy wywalczyli dwa krążki.

Wicemistrzostwo świata w C1 do lat 23 wywalczył Eryk Wilga. Polak zameldował się na mecie jako drugi z czasem 1:29:43.01. Lepszy był jedynie reprezentant Węgier – Mihaly Pluzsik (1:29:33.24). Podium uzupełnił Hiszpan Diego Pineiro (1:31:33.35).

Po dłuższej przerwie do rywalizacji przystąpili kolejni Biało-Czerwoni, tym razem w juniorskim C2. Krystian Kubica i Alex Wilga na linię mety przypłynęli jako trzeci z czasem 1:11:01.03, zdobywając tym samym brązowe medale. Dla Wilgi to już drugi krążek na tej imprezie, bowiem wczoraj wywalczył srebro w rywalizacji indywidualnej. Mistrzostwo świata wywalczyli Węgrzy Zsombor Szegi i Bonifac Koleszar (1:10:38.06), a wicemistrzostwo zdobyli Ukraińcy Artem Bocheliuk i Maksym Lavrenchuk (1:10:46.15).

W rywalizacji C1 do lat 23 startowała wczorajsza srebrna medalistka w kategorii juniorów – Agata Kowalak. Polka tym razem zajęła 11. lokatę z czasem 1:07:11.24. Wygrała Węgierka Lili Matkovics (1:03:14.80). W zmaganiach w K1 do lat 23 z kolei wyścigu nie ukończył Igor Wyszkowski.