W 4. kolejce ORLEN Superligi, Industria Kielce zmierzyła się u siebie z Azotami Puławy.

W zespole gospodarzy zabrakło kapitana Alexa Dujshebaeva, którego kontuzja kolana złapana w meczu z Zagrzebiem wykluczyła na 8-12 tygodni. Na boisku nie zobaczyliśmy również leczących urazy Jorge Maquedy, Szymona Sićki i Hassana Kaddaha.

-Łukasz Gogola, Kacper Adamski i Kelian Janikowski. – To kluczowe postaci w ataku pozycyjnym, które odpowiedzialność w ofensywie biorą na siebie. Nie wolno też zapomnieć o młodym rozgrywającym Janie Antolaku, potrafi rzucić „bombę” z drugiej linii – mówił przed meczem drugi trener Industrii, Krzysztof Lijewski.

Początek meczu był nieco zaskakujący ponieważ dwie pierwsze bramki zdobyli puławianie. Wyrównanie wyniku zajęło kielczanom niespełna dwie minuty, a kolejne dwie dało im dwubrmakową przewagę. Po kwadransie gry, po szóstym już trafieniu Artsioma Karaleka gospodarze uciekli na 13:9. Na czterdzieści sekund przed przerwą sędziowie podyktowali pierwszy rzut karny w tym spotkaniu. Wykorzystał go Arek Moryto, a kilka sekund później pierwszą odsłonę meczu zakończył Theo Monar. Choć wynik 27:18 mógł sugerować koniec spotkania, to był dopiero półmetek. W bramce Industrii dobrze spisywał się Miłosz Wałach.

Drugą część dwiema bramkami rozpoczęli znowu puławianie. Jednak Arek Moryto szybko odpowiedział efektowną wrzutką. W 35 minucie doszło do spięcia między Artsiomem Karalekiem i Kacprem Adamskim czego skutkiem była podwójna kara dla obrotowego z Kielc i dwuminutowa dla rozgrywającego z Puław.
Z każdą kolejną minutą nasuwało się pytanie czy uda się złamać barierę 50 bramek, ale w ostateczności zabrakło na to czasu i spotkanie zakończyło się wygraną wicemistrzów kraju 49:35.
Najwięcej bramek dla Puław zdobył Piotr Jarosiewicz (8), a dla Kielc Atrsiom Karalek (9), co dało Białorusinowi tytuł MVP dzisiejszych rozgrywek.

Industria Kielce – Azoty Puławy 49:35 (27:18)

Industria: Wałach, Cordalija – Karacić 2, Surgiel 2, D. Dujszebajew, Karaliok 9, Moryto 6, Rogulski 3, Gębala 6, Monar 6, Kounkoud 2, Olejniczak 3, Nahi 6, Osuch 3.

Azoty: Tsintsadze – Adamski, Marciniak 4, Jarosiewicz 8, Dikhaminja 4, Jaworski 2, Janikowski 1, Gogola 6, Kowalik, Brzeziński, Adamski 4, Antolak 4, Ponikowski, Zarzycki 1.