Trzeciego dnia Mistrzostw Świata w maratonie kajakowym w chorwackim Metkoviciu złoty krążek wywalczył Mateusz Borgieł. Dla 27-latka to drugi medal na tej imprezie.

Mateusz Borgieł okazał się najlepszy w seniorskim finale w C1. Polak zwyciężył z czasem 1:44:00.95. Wicemistrzem świata został Hiszpan Manuel Campos (1:45:06.65), a brąz wywalczył Portugalczyk Rui Lacerda (1:46:01.82). Dla Polaka to drugi medal wywalczony w Chorwacji. Dwa dni temu został bowiem wicemistrzem świata w C1 short race. Wyścigu nie ukończył drugi z naszych reprezentantów – Mateusz Zuchora.

W rywalizacji seniorskiej w K1 18. lokatę zajęła Magdalena Szczęsna z czasem 2:12:39.78. Zwyciężyła Szwedka Melina Andersson (1:58:37.51). W C1 z kolei na 10. miejscu zmagania zakończyła Paulina Grzelkiewicz, która na mecie zameldowała się z czasem 1:28:16.08. Wygrała Ukrainka Liudmyla Babak (1:21:33.44). Wśród mężczyzn w K1 mieliśmy dwóch naszych reprezentantów. Rafał Rosolski nie ukończył wyścigu, natomiast Igor Wyszkowski zajął 18. pozycję (2:13:28.28). Złoto wywalczył Duńczyk Mads Pedersen (2:03:28.75).

Jutro ostatni dzień zmagań w Metkoviciu. O medale powalczą tym razem Mateusz Zuchora i Mateusz Borgieł (C2) oraz Rafał Rosolski i Sławomir Siwiec (K2).