Zapraszamy na krótkie podsumowanie 4. kolejki ORLEN Superligi

Energa MKS Kalisz – Energa MMTS Kwidzyn 34:29 (17:18)

Kalisz rozegrał u siebie spotkanie z MMTS Kwidzyn.
Początek meczu był równy, oba zespoły grały dobrze w ataku. Z czasem jednak kwidzynianie wyszli na trzybramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach drużyna z Kalisza doprowadziła do remisu. Po pierwszej połowie goście prowadzili 18:17.

Po przerwie gospodarze wrócili na prowadzenie i ostatecznie wygrali różnicą pięciu bramek.

Energa MKS: Hrdlička, Szczecina – Starcević 4 Moryń, Kowalczyk 6, Kus 1, Kucharzyk 4, Wróbel 5, Dontsov 2, Michałowicz 1, Molski 2, Bekisz 2, Ribeiro 7, Fedeńczak

Energa MMTS: Zakreta, Matlęga – Grzenkowicz 6, Bekisz, Milicević 3, Welcz, Potoczny 3, M. Pilitowski 3, Kosmala 2, Malczak 1, Landzwojczak 3, K. Pilitowski, Chałupka, Jankowski 4, Lewczyk 1, Czarnecki

Zepter KPR Legionowo – Górnik Zabrze 22:31 (12:15)

Górnik Zabrze wygrał swój pierwszy mecz w rozpoczętym niedawno sezonie Superligi.
Po dziesięciu minutach zespół ze Śląska wysunął się na trzybramkowe prowadzenie. W drużynie gospodarzy straty próbował odrobić Kamil Adamczyk i to on zmniejszył różnicę do jednej bramki. Do przerwy jednak zabrzanie znowu prowadzili. W tej części świetnie spisywał się w bramce gości Piotr Wyszomirski (45% skuteczności, 10 skutecznych interwencji). Po stronie gospodarzy były zaledwie cztery obrony.

W drugiej partii, goście nadal prowadzili, a w bramce brylował Wyszomirski. Gospodarze nie byli w stanie pokonać golkipera gości i ostatecznie przegrali 22:31.

To oznacza, że jedynym zespołem bez punktów w nowej serii Superligi jest Legionowo.

Zepter KPR: Liljestrand (6/25 – 24%), Balcerek (2/11 – 18%), Pieńkowski (1/2 – 50%) – Adamczyk 8, Chabior 3, Pawelec 2, Petlak 2, Kapela 2, Wołowiec 1, Słupski 1, Maksymczuk 1, Brzeziński 1, Ciok 1 oraz Laskowski, Tylutki, Lewandowski.

Górnik: Wyszomirski (18/38 – 47%), Szczepanik (0/1 – 0%) – Minocki 6, Artemienko 6 Morkovsky 6, Krępa 4, Racotea 3, Szyszko 2, Bogacz 2, Komarzewski 2 oraz Wąsowski, Czerkaszczenko, Wisiński, Pinda, Krawczyk.

Gwardia Opole – MKS Zagłębie Lubin 30:35 (15:17)

Gwardia Opole wygrała dotychczas wszystkie trzy spotkania i w ligowej stawce zajmowała miejsce tuż za Industrią Kielce. MKS Zagłębie Lubin w trzech meczach zdobyło cztery punkty.

W sobotnim spotkaniu Gwardia gościła u siebie drużynę z Lubina.
Wynik otworzyli goście. Gwardziści całą pierwszą połowę próbowali wyrównać jednak bezskutecznie.

Podobnie było w drugiej odsłonie. Nawet czerwona kartka, którą z gradacji kar zobaczył Tomasz Pietruszko, nie pomogła wygrać zespołowi uznawanemu za faworyta tego spotkania.

Gwardia:
Ałaj (4/25 – 16 proc.), Malcher (3/16 – 19 proc.) – Wojdan 8, Widomski 6, Wrzesiński 4, Łangowski 3, Jędraszczyk 3, Pelidija 2, Jendryca 2, Wandzel 1, Zawadzki 1, Luksa, Kamiński, Stempin.

Zagłębie: Schodowski (16/45 – 36 proc.), Krukiewicz (0/1) – Krysiak 8, Michalak 5, Drozdalski 5, Kałużny 5, Iskra 4, Krupa 3, Gębala, Dudkowski 1, Pietruszko 1, Sarnowski, Jarosz, Czuwara, Pulit, Kozłowski.

Industria Kielce – Azoty Puławy 49:35 (27:18)

O tym spotkaniu napisaliśmy więcej TUTAJ

Industria: Wałach, Cordalija – Karacić 2, Surgiel 2, D. Dujszebajew, Karaliok 9, Moryto 6, Rogulski 3, Gębala 6, Monar 6, Kounkoud 2, Olejniczak 3, Nahi 6, Osuch 3.

Azoty: Tsintsadze – Adamski, Marciniak 4, Jarosiewicz 8, Dikhaminja 4, Jaworski 2, Janikowski 1, Gogola 6, Kowalik, Brzeziński, Adamski 4, Antolak 4, Ponikowski, Zarzycki 1.

Orlen Wisła Płock – Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 30:23 (13:10)

Więcej o meczu pisaliśmy TUTAJ

Wisła: Hallgrimsson, Alilović – Daszek 8, Piroch 5, Janc, Sunja, Zarabec 3, Fazekas, Krajewski 2, Terzić 1, Dawydzik 4, Mihić 2, Szita 3, Cokan 3

Ostrovia: Zimny, Krekora – Smolikau 1, Adamski 4, Łyżwa 2, Szpera 1, Marciniak 3, Kamyszek 3, Tomczak 1, Urbaniak 2, Reznicky 4, Wojciechowski 2

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – PGE Wybrzeże Gdańsk 30:30 k. 2:3 (14:15)

W meczu Piotrkowa z Wybrzeżem o wygranej zadecydowały rzuty karne.
W spotkaniu, które trwało aż 115 minut zwycięsko wyszli goście znad morza.

Ekipa z Piotrkowa szybko uciekła z wynikiem, ale goście w szesnastej minucie wyrównali na 7:7. Po trafieniu Patryka Grzesika na osiemnaście minut przed końcem było 21:18 dla gospodarzy.
Na kwadrans przed końcem goście zanotowali przestój i piotrkowianie zaczęli uciekać z wynikiem. Gdańszczanie zdołali się obudzić w końcowych minutach i doprowadzili do remisu.

W rzutach karnych oba zespoły nie powalały skutecznością. Po czterech seriach był remis 2:2. Ostatnim punktującym strzelcem z siódmego metra był Piotr Papaj.

Piotrkowianin: Lewandowski (0/8 – 0%), Chmurski (2/23 – 9%) – Rutkowski 7, Makowiejew 5, Grzesik 4, Kowalski 3, Żyszkiewicz 3, Szopa 3, Matyjasik 2, Wadowski 2, Wawrzyniak 1, Filipowicz, Dróżdż, Surosz, Krajewski, Jurczenia.

PGE Wybrzeże: Zembrzycki (11/39 – 28%), Poźniak (1/3 – 33%) – Góralski 10, Czapliński 5, Stanescu 3, Będzikowski 3, Papina 2, Domagała 2, Peret 2, Pepliński 1, Niedzielenko 1, Papaj, Zmavc, Stępień, Siekierka.