Za nami kolejna udana niedziela w wykonaniu polskich piłkarzy za granicą. Dublet ustrzelił Robert Lewandowski, a pierwsze trafienia w swoich ligach zanotowali Kacper Urbański i Dominik Marczuk.

LaLiga

FC Barcelona zanotowała kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem pewnie pokonując na wyjeździe Villarreal 5:1. Robert Lewandowski był strzelcem dwóch pierwszych bramek dla Dumy Katalonii. Kapitan reprezentacji Polski w 67. minucie miał nawet szansę na ustrzelenie hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. 36-latek prowadzi w klasyfikacji strzelców z 6 bramkami na koncie. FC Barcelona wciąż pozostaje niepokonana w lidze i po 6 rozegranych spotkaniach pewnie zajmuje pozycję lidera. Dzisiejsze trafienia pozwoliły polskiemu napastnikowi zrównać się z Janem Urbanem i zostać ex aequo najskuteczniejszym Polakiem w lidze hiszpańskiej z dorobkiem 48 trafień.

Serie A

Fenomenalny dzień ma za sobą Kacper Urbański (Bologna). 20-latek w 24. minucie spotkania z Monzą umieścił piłkę w siatce i dał prowadzenie swojej drużynie. Dla polskiego pomocnika to pierwsze trafienie w Serie A w karierze. Ostatecznie zespół Urbańskiego i Skorupskiego zwyciężył 2:1.

MLS

Swoją pierwszą bramkę w MLS w nocy polskiego czasu zdobył Dominik Marczuk (Real Salt Lake). Polak otworzył wynik spotkania z Portland Timbers, umieszczając piłkę w siatce w 10. minucie gry. W meczu padł remis 3:3.

Bundesliga

Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) zanotował asystę w przegranym przez jego zespół wyjazdowym spotkaniu z Bayerem Leverkusen (3:4). Dla Polaka to pierwsza ligowa asysta w tym sezonie.

Cyta Championship (Cypr)

Patryk Lipski (Achnas) ustanowił wynik spotkania przeciwko AEK Larnaka, strzelając bramkę na 2:2 w 72. minucie gry. To jego pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie.