Zapraszamy na streszczenie 3. kolejki ORLEN Superligi.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 25:21 (10:11)

Mistrzynie kraju pokonały już drugi raz w tym miesiącu zespół z Kobierzyc. Na początku września wygrały w Łodzi Superpuchar, a w tym tygodniu zgarnęły trzy punkty w Superlidze.

Spotkanie skuteczną “siódemką” otworzyły Miedziowe. Zaraz potem kobierzankom udało się odskoczyć z wynikiem, jednak gospodynie ze spokojem dogoniły rywalki. Na koniec pierwszej partii wicemistrzyniom udało się zejść na przerwę z jedną bramką przewagi.

Po powrocie na boisko mistrzynie kraju odrobiły straty i pomknęły na kilka “oczek” do przodu nie oddając zwycięstwa do ostatniego gwizdka.

Zagłębie: Maliczkiewicz (4/11 – 36 proc.), Zima (12/26 – 46 proc.) – Jakubowska, Promis 2, Cavo 3, Fernendes 1, Guirassy , Grzyb 1, Przywara 6, Górna 6, Drabik , Weber 1, Matieli 4, Jureńczyk 1.

KPR: Chojnacka (1/3 – 33 proc.), Saltaniuk (9/32 – 28 proc.) – Kucharska, Drażyk 8, Zaleśny, Buklarewicz 5, Polańska, Wiertelak 3, Kozioł 2, Ważna, Świerczek 2, Melekescewa 1.

MKS FunFloor Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:23 (18:10)

Podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej na ligowy mecz w hali Globus czekały od 14 maja.
Spotkanie zapowiadało się ciekawie ponieważ w Piotrkowie gra aż pięć zawodniczek z Lublina: Karolina Sarnecka, Patrycja Królikowska, Joanna Gadzina, Romana Roszak i Patrycja Noga.

Od samego początku gospodynie były na prowadzeniu. Na przerwę zeszły z ośmioma bramkami zapasu.

W drugiej połowie lubinianki nadal prowadziły, ale po dziesięciu minutach zwolniły tempo. Wykorzystały to rywalki i powoli zaczęły odrabiać straty. Po rzucie karnym Darii Szynkaruk gospodynie ponownie dostały wiatru w żagle i pokonały Piotrcovię 31:23.

MKS: Wdowiak, Mamic – Balsam 6, Szynkaruk 5, Fedeńczak 4, Planeta 3, M. Więckowska 3, Andruszak 2, Olek 2, Nieuwenweg 2, Tomczyk 1, Posavec 1, Rosiak 1, Matuszczyk 1, Pastuszka

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Mielewczyk 4, Gadzina 4, Sobecka 3, Mokrzka 3, Królikowska 3, Arcisevskaja 3, Noga 1, Waga 1, Radushko 1, Grobelna, Polaskova

MKS URBIS Gniezno – SPR Sośnica Gliwice 26:19 (13:9)

Na początku spotkania nie zobaczyliśmy wielu bramek. Dopiero w szesnastej minucie zawodniczki z Gniezna się rozegrały i na przerwę schodziły przy czterobramkowej przewadze.

Po przerwie również nie oddały pałeczki rywalkom i pewnie zwyciężyły 26:19.

MKS: Konieczna, Hypka – Cygan 5, Lipok 5, Kuriata 4, Szczepanik 3, Bartkowiak 2, Nurska 2, Hartman 2, Schlabs 1, Tanaś 1, Głębocka 1, Wabińska, Musiał, Matysek.

Sośnica: Kordowiecka, Musakova – Kostuch 7, Dmytrenko 3, Guziewicz 3, Dorsz 3, Novais Bancilon 1, Galas 1, Leśniak, Byzdra, Szczotka, Skubacz, Strózik, Kozimur.

Energa Start Elbląg – Energa Szczypiorno Kalisz 36:26 (16:10)

To spotkanie odbyło się bez większych emocji.
Od samego początku do końca pewnie prowadziły zawodniczki z Elbląga.
Bardzo dobrze w meczu spisała się Wiktoria Tarczyluk, która na dziesięć rzutów nie wykorzystała tylko jednego. Małgorzata Ciąćka broniła z 40 % skutecznością. Po stronie rywalek najskuteczniejsza była Camille Sanches, która zdobyła dziesięć bramek.

Start: Ciąćka, Pentek – Tarczyluk 9, Zych 7, Kubisova 5, Pahrabitskaya 4, Kuźmińska 3, Chwojnicka 3, Grabińśka, Peplińska 2, Jankowska, Wiśniewska, Dworniczuk, Szczepańska.

Szczypiorno: Osowska, Abramovic – Sanches 10, Gjorgjijevska 4, Trbovic 3, Pereira 2, Czapracka 2, Kaczmarek 2, Gliwińska 2, Witkowska 1, Petroll.

KPR Ruch Chorzów – Młyny Stoisław Koszalin 41:29 (21:14)

Po powrocie do Superligi dobrze sobie radzą chorzowianki, które wysoko pokonały zespół z Koszalina.
Rewelacyjnie spisywała się w bramce Kaja Gryczewska, a w ataku Anastazja Bondarenko.

W drugiej odsłonie koszalinianki nie mogły przebić się do bramki rywalek.
Ostatecznie chorzowianki wysoko wygrały z przeciwniczkami.

Ruch: Gryczewska (21/49 – 43 proc.), Ciesiółka (0/1) – Bondarenko 15/4, Wiśniewska 7, Wilczek 5, Masalova 5, Doktorczyk 3/1, Jasinowska 2, Gęga 2, Diablo 1/1, Widuch 1, Iwanowicz, Blagojević, Jasińska, Rejdych, Stanisławczyk.

Młyny Stoisław: Klarkowska (7/49 – 15 proc.) – Mączka 6/2, Lemiech 5, Koper 5, Szynkaruk 3, Csavar 3, Haric 2, Lasek 2, Żmijewska 2, Rycharska 1, Nowicka, Elif Sila, Choromańska, Furmanets, Jura.