Premierowe trofeum w rękach Balcerowskiego! Unicaja Malaga sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii, pokonując w finale Real Madryt 90:80. Polak, co prawda nie zagrał ani jednej minuty, ale walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w półfinale nad UCAM Murcia.

ACB Supercopa w koszykówce mężczyzn jest rozgrywany w formacie FINAL 4. W miniturnieju znajdują się cztery drużyny, które grają półfinał, a w przypadku wygranej trafiają do pojedynku finałowego. W tym roku gospodarzem była druga drużyna minionego sezonu hiszpańskiej ACB – UCAM Murcia.  Najlepszą spośród czterech ekip przybyłych do Murcii okazała się za to Unicaja Malaga w składzie z Aleksandrem Balcerowskim.

Aleksander Balcerowski zadebiutował w oficjalnym meczu w ekipie z Malagi w półfinale przeciwko UCAM Murcii. Polak spędził na parkiecie tylko 16,5 minuty, jednakże był bardzo produktywny. Łącznie Olek oddał cztery rzuty do kosza, trafiając trzy z nich. W sumie zapisał na swoje konto dziewięć punktów. Dodatkowo zebrał on cztery piłki, z czego aż trzy w ataku. Najważniejszym jest jednak fakt, że ekipa z Malagi pokonała gospodarzy turnieju 84:78 i awansowała do wielkiego finału.

W spotkaniu decydującym o tym, kto zgarnie trofeum niestety nie mieliśmy okazji zobaczyć reprezentanta Polski w akcji. Balcerowski znalazł się poza kadrą meczową, a jego miejsce zajął Killian Tillie. Unicaja radziła sobie jednak znakomicie i już na początku spotkania stworzyła dwucyfrową przewagę. Ostatecznie zespół Polaka pokonał Real Madryt 90:80, sięgając po Superpuchar Hiszpanii.