Niedawno Zbigniew Maciejewski cieszył się z brązowego medalu Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu. Dziś reprezentant Polski wywalczył srebrny krążek Mistrzostw Świata.

W Zurychu trwają Mistrzostwa Świata w kolarstwie i parakolarstwie. Srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii C1 zdobył dziś Zbigniew Maciejewski. Reprezentant Polski uległ jedynie aktualnemu mistrzowi paralimpijskiemu – Hiszpanowi Ricardo Ten Argilesowi.

51-letni Maciejewski pokonał trasę liczącą 18,8 kilometra w niespełna 26 minut. Na mecie zameldował się jako drugi, przegrywając jedynie z wyżej wspomnianym reprezentantem Hiszpanii, który zwyciężył z czasem 25:25.28. Biało-Czerwony przegrał z nim o zaledwie 16.32 sekundy. Podium uzupełnił Holender Andre Wijnhoud, który do lidera stracił prawie 40 sekund.

To kolejny wielki sukces naszego zawodnika w tym roku. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Zbigniew Maciejewski na zakończonych niedawno Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu wywalczył brązowy medal w tej samej kategorii.