Kilka dni temu cieszyliśmy się ze srebrnego krążka naszego reprezentanta w jeździe indywidualnej na czas. Dziś Zbigniew Maciejewski wywalczył kolejne wicemistrzostwo świata, tym razem w wyścigu ze startu wspólnego.

51-latek kontynuuje świetną passę, którą rozpoczął na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu. Tam zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas w kategorii C1. Kilka dni temu z kolei cieszył się ze srebrnego krążka Mistrzostw Świata w tej samej konkurencji. Dziś Polak do swojego dorobku medalowego dorzucił srebro w wyścigu ze startu wspólnego. A to wszystko w ciągu niespełna miesiąca.

W piątek na Mistrzostwach Świata w Zurychu rozegrany został wyścig ze startu wspólnego w kategorii C1 z udziałem Zbigniewa Maciejewskiego. Na trasie liczącej 62,7 kilometra nasz reprezentant ponownie przegrał jedynie z Hiszpanem Ten Argilesem. Tym razem jednak walka była bardziej zacięta. Biało-Czerwony zaczął tracić siły dopiero na finiszu i ostatecznie zdobył srebrny medal. Podium uzupełnił Niemiec Pierre Senska.