Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem awansował do ćwierćfinału turnieju deblowego ATP 500 na twardych kortach w Tokio. W 1/8 finału pokonali parę z Australii.

Rywalami rozstawionego z “2” polsko-monakijskiego duetu w drodze po ćwierćfinał byli Australijczycy Rinky Hijikata i Alexei Popyrin. Spotkanie rozpoczęło się już wczoraj, ale przy stanie 3:0 zostało przerwane ze względu na opady deszczu.

Pojedynek był niezwykle zacięty. Po powrocie na kort rywale odrobili stratę przełamania i doprowadzili do wyrównania (4:4). O zwycięstwie Zielińskiego i Nysa w pierwszej partii zdecydowało przełamanie w samej końcówce. W drugim secie z kolei przełamań nie oglądaliśmy. O wszystkim musiał więc zdecydować tie-break. W nim lepsi okazali się zawodnicy z Australii, którzy wykorzystując drugą piłkę setową doprowadzili do wyrównania w całym spotkaniu.

Do rozstrzygnięcia potrzebny był super tie-break, którego lepiej rozpoczęli Polak i Monakijczyk, wychodząc na prowadzenie 3-0. W dalszej części rywalizacji przeciwnicy zdołali doprowadzić do wyrównania, a następnie wyjść na prowadzenie 7-6. Po nerwowej końcówce ostatecznie lepsi okazali się Zieliński i Nys, którzy wykorzystali piłkę meczową przy stanie 12-11.  Wcześniej aż trzy piłki meczowe zmarnowali Australijczycy.

gra podwójna, I runda: J. Zieliński/H. Nys – R. Hijikata/A. Popyrin 2:1 (6:4, 6:7(6), 13-11)

W ćwierćfinale Jan Zieliński i Hugo Nys zmierzą się jutro z Amerykaninem Alexem Michelsenem i Chilijczykiem Alejandro Tabilo.