Biało-Czerwoni mają na koncie pierwszy medal podczas rozgrywanych w Limie (Peru) Mistrzostwach Świata Juniorów. Na najniższym stopniu podium w konkurencji skeet stanął Wiktor Pyra.

Brąz Wiktora Pyry

Wiktor Pyra zadebiutował na Mistrzostwach Świata Juniorów w strzelectwie sportowym w najlepszy możliwy sposób. Polak już w pierwszym starcie stanął na podium w konkurencji skeet. 19-latek rozpoczął strzelanie do rzutków od uzyskania 116 punktów w kwalifikacjach i dobrej skuteczności w dogrywce, co sprawiło, że awansował do finału z 5. lokaty (116+9). W nim nasz reprezentant rozpoczął świetnie i dopiero w 10 próbie zanotował pomyłkę. Dobra forma i celne trafienia przyniosły Biało-Czerwonemu 42 punkty i brązowy medal. Mistrzem Świata został Grek Panagiotis Gerochristos (56), zaś srebro wywalczył Benjamin Keller z USA (54). Wśród pań Wiktoria Włodarczyk uplasowała się na 20. miejscu.