We wtorek w ramach 1. kolejki siatkarskiej Tauron Ligi odbyło się spotkanie pomiędzy ŁKS-em Łódź, a Volleyball Wrocław. Faworytkami tego pojedynku były łodzianki, które potwierdziły swoją wyższość wygrywając bez straty seta.

Na zakończenie pierwszej kolejki tegorocznej Tauron Ligi siatkarki ŁKS Commercecon Łódź podejmowały Volleyball Wrocław.  Zawodniczki z Łodzi wywiązały się z roli faworytek. Już na samym początku pierwszej partii zbudowały kilku punktową przewagę (5:1), której nie oddały do samego końca. Wrocławianki walczyły ambitnie i próbowały dojść rywalki (zbliżyły się nawet na jedno oczko – 8:9). Jednak ostatecznie nie zdołały tego dokonać i uległy w secie otwarcia 19:25.

Druga odsłona również rozpoczęła się od prowadzenia ŁKS-u (3:0), lecz miała nieco inny przebieg od poprzedniej. Do stanu 12:12 obie ekipy toczyły zacięty pojedynek. Wtedy znów odskoczyły podopieczne Alessandro Chiappiniego. Po zdobyciu trzech punktów z rzędu (15:12) pilnowały przewagi aż do końca tej partii, by zwyciężyć w nim 25:18 i podwyższyć prowadzenie w całym spotkaniu na 2:0.

Otwarcie trzeciego seta mogło wlać nieco nadziei w serca wrocławianek. Tym razem nie musiały już na starcie gonić wyniku (2:2, 5:5, 9:9). Niestety dla nich, przy stanie 10:10 inicjatywę ponownie zaczęły przejmować rywalki. Gospodynie kilka razy znalazły się na jednopunktowym prowadzeniu, a od stanu 18:18 kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Tę partię wygrały 25:20, by zwyciężyć w całym spotkaniu 3:0 i zapisać trzy punkty do ligowej tabeli. MVP meczu została Anna Obiała.

Liderkami Tauron Ligi po pierwszej kolejce jest drużyna BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, która wyprzeda ŁKS Commercecon Łódź oraz PGE Grot Budowlani Łódź.