W środę 2.10 w ramach 4. kolejki siatkarskiej PluLigi Boganka LUK Lublin mierzyła się z PGE GiEK Skrą Bełchatów i wygrała 3:0.

Grający dziś na własnym terenie siatkarze z Lublina uchodzili za faworyta pojedynku ze Skrą Bełchatów i wywiązali się z tej roli znakomicie. Spotkanie rozpoczęło się od niezwykle wyrównanego seta. W pierwszej partii oba zespoły długimi fragmentami grały punkt za punkt, a o ostatecznym wyniku decydowała zacięta końcówka. W nim lepsi okazali się podopieczni Massimo Bottiego (25:23). Z biegiem czasu gospodarze coraz wyraźniej podkreślali swoją przewagę. W drugiej odsłonie od samego początku wyszli na prowadzenie (3:1), którego nie oddali do samego końca, by zwyciężyć 25:21 i podwyższyć wynik spotkania na 2:0. Trzecia, jak się okazało ostatnia partia środowego meczu to już prawdziwy popis siatkarzy Bogdanki. Po kolejnych udanych akcjach konsekwentnie powiększali różnicę i wygrali tego seta wyraźnie 25:19. W całym spotkaniu zwyciężyli 3:0, dzięki czemu zapisali trzy punkty do ligowej tabeli.

MVP został Wilfredo Leon, który zgromadził dziś 14 punktów (12 atakiem, 1 blokiem i 1 z zagrywki). Miłym aspektem dla przyjezdnych było pomeczowe uhonorowanie Grzegorza Łomacza. Rozgrywający Skry zanotował dziś 500(!) mecz w PlusLidze.

Jeszcze dziś o 20:30 Aluron CMC Warta Zawiercie podejmie GKS Katowice.