W pierwszym meczu kwalifikacyjnym do siatkarskiej Ligi Mistrzyń PGE Grot Budowlane Łódź mimo problemów w trzech setach pokonały OK Herceg Novi z Czarnogóry.

O awans do siatkarskiej Ligi Mistrzyń PGE Grot Budowlanym Łódź przyszło się zmierzyć z Mistrzem Czarnogóry czyli zespołem OK Herceg Novi. Na pierwsze spotkanie polski zespół udał się do Czarnogóry.

Pierwszy krok w kierunku Ligi Mistrzyń zrobiony!

Początek meczu był wyrównany, chociaż zawodniczki z Łodzi nie uniknęły błędów co wykorzystały rywalki wychodząc na prowadzenie 5:3. Gra naszego zespołu nie ulegała poprawie i gospodynie powiększyły swoją przewagę do różnicy pięciu “oczek” (10:5). Na szczęście od tego momentu łodzianki wzięły się do gry i po chwili mieliśmy już remis 12:12. Następnie przez kolejne akcje wynik oscylował wokół remisu (15:15, 17:17). Jednak w decydujących piłkach tego seta skuteczniejsze były Polki, które finalnie wygrały pierwszą partię 25:22.

Pierwsze akcje drugiej odsłony mecz były dosyć wyrównane, a wynik był bliski remisu. Przerwały to zawodniczki PGE Grot Budowlanych Łódź, które wysunęły się na prowadzenie 10:6. Od tej chwili to nasz zespół kontrolował przebieg meczu jeszcze powiększając swoje prowadzenie (17:11). W grze Polek pojawiła się myśl, że druga partia jest już wygrana co wykorzystał zespół z Czarnogóry niwelując straty (18:21). Jednak to polski zespół przy stanie 24:19 wprowadzał do gry pierwszą piłkę setową. Niestety ale rywalki zaliczyły świetną serię punktową doprowadzając do remisu po 24. Na szczęście podczas gry na przewagi lepsze okazały się Polki wygrywając 27:25.

Na początku trzeciej partii dobrze prezentowały się gospodynie prowadząc 4:1. Zawodniczki OK Herceg Novi utrzymywały przez chwilę niewielki dystans nad Grot Budowlanymi Łódź. Jednak po punktowym bloku łodzianki doprowadziły do remisu (7:7), a następnie po skutecznym ataku Pauliny Damaske wyszły na prowadzenie 10:8. Od tego momentu polski zespół tylko powiększał swoje prowadzenie nad Mistrzem Czarnogóry. Na tablicy wyników widniał rezultat 21:16 i wszystko wskazywało na to, że Polki zamkną pierwsze spotkanie w trzech setach. Tak też się stało i po ataku Damaske Grot Budowlane Łódź wygrały 25:18.

OK Herceg Novi – PGE Grot Budowlani Łódź 0:3
(22:25, 25:27, 18:25)

MVP: Paulina Damaske 19 pkt (17/42 w ataku, 2 bloki, 48% pozytywnego przyjęcia)