Biało-Czerwoni nie zwalniają tempa podczas Mistrzostw Świata Juniorów w strzelectwie sportowym. W rozgrywanych w Limie (Peru) zawodach w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego juniorów brązowe medale wywalczyli Tomasz Jędraszczyk oraz męska drużyna.

Brąz Tomasza Jędraszczyka

Czwartek był niezwykle udany dla, startującego w Mistrzostwach Świata Juniorów w Limie, Tomasz Jędraszczyka. Polak świetnie spisał się w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego. Zawody rozpoczął od 6. miejsca w kwalifikacjach z dorobkiem 575-14x i awansu do finału. W nim nasz reprezentant zanotował wyśniony początek – w pierwszej serii był bezbłędny i objął prowadzenie, z którego (dopiero w 3. kolejce) zepchnął go późniejszy triumfator – Chińczyk Jianan Yao. Jędraszczyk do samego końca toczył zacięty pojedynek z francuskim strzelcem, Yanem Chesnelem. Przed ostatnimi 5 strzałami Biało-Czerwony musiał trafić trzykrotnie by wyprzedzić rywala, jednak zabrakło jednego oczka i o kolejności na podium decydowała dogrywka. W niej lepszy okazał się Trójkolorowy, zwyciężając 3:1. Tym samym Tomasz Jędraszczyk zdobył 21 oczek i sięgnął po brązowy medal.  Ivan Rakitski był 10. (568-9x), Wiktor Kopiwoda 14. (562-9x), zaś Stanisław Nowosadko 18. (558-13x). Łączny rezultat Polaków w składzie: Jędraszczyk, Ivan Rakitski oraz Stanisław Nowosadko wyniósł 1701-36x i sprawił, że na najniższym stopniu podium stanęła również nasza drużyna.

Rekord Polski Mai Gawendy

Powody do zadowolenia ma również, startująca w konkurencji karabinu 3 postawy 50 m, Maja Gawenda. Biało-Czerwona po zwycięstwie w kwalifikacjach, w których osiągnęła wynik będący nowym rekordem Polski – 593-31x, zajęła 6. miejsce w finale (416.8). W tej samej konkurencji Dominik Skarupska była 25. (581-26x).