Dzisiejszego wieczoru rywalizację w Lidze Konferencji Europy rozpoczęła również Jagiellonia Białystok. W pierwszym spotkaniu Mistrzowie Polski sprawili niespodziankę i pokonali na wyjeździe drużynę z Kopenhagi 2:1.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. Strzelanie rozpoczęli już w 12. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w siatce umieścił Pantelis Hatzidiakos. Zawodnicy z Białegostoku mogli mieć okazję do szybkiego wyrównania, jednak futbolówkę źle przyjął Listkowski. Następnie swoje szanse mieli znowu piłkarze Kopenhagi. W 18. minucie fenomenalną okazję zmarnował Diks. Na niewiele pozwalali gościom piłkarze duńskiego zespołu przez pierwsze 45 minut gry. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i do szatni gospodarze schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu.

Drugą połowę Jagiellonia rozpoczęła z jedną zmianą w składzie. Jesusa Imaza zastąpił Taras Romanczuk. Już po 5 minutach mogliśmy mieć wynik 2:0, jednak bramka Elyounoussiego nie została uznana ze względu na spalonego. Chwilę później powody do radości mieli w końcu polscy kibice, bowiem Afimico Pululu przy pierwszej groźnej sytuacji dla drużyny z Białegostoku posłał piłkę do siatki i doprowadził do wyrównania! W 55. minucie oglądaliśmy kolejne zmiany w barwach gości. Na murawie pojawili się Darko Churlinov i Tomas Costa Silva. Lekką przewagę ponownie zaczęli zyskiwać gospodarze, jednak druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej w wykonaniu klubu z Podlasia. Kolejnym zmiennikiem w drużynie z Białegostoku został w 63. minucie Peter Kovacik. Dwie minuty później sytuację sam na sam zmarnował strzelec bramki dla Jagiellonii – Pululu. W końcówce szansę gry dostał jeszcze Jarosław Kubicki. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, w euforię kibiców polskiego klubu wprowadził Darko Churlinov, który wykorzystując sytuację sam na sam w ostatnich sekundach gry zapewnił gościom sensacyjne zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu!

Liga Konferencji Europy, faza ligowa: FC Kopenhaga – Jagiellonia Białystok 1:2 (12′ P. Hatzidiakos – 51′ A. Pululu, 90+7′ D. Churlinov)

Żółte kartki: 27′ M. Lopez – 41′ K. Hansen, 53′ A. Nguiamba, 66′ M. Sacek, 78′ T. Costa Silva, 85′ S. Abramowicz

FC Kopenhaga: Nathan Trott – Giorgi Gocholeishvili, Pantelis Hatzidiaikos, Kevin Diks, Marcos Lopez, Lukas Lerager, Thomas Delaney (37′ Victor Froholdt), Magnus Mattsson (69′ Andreas Cornelius), Mohamed Elyounoussi, Viktor Claesson (86′ German Onugkha), Elias Achouri (86′ Oliver Hojer)

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz – Joao Moutinho, Adrian Dieguez Grande, Dusan Stojinovic, Michal Sacek, Kristoffer Hansen (55′ Darko Churlinov), Aurelien Nguiamba (85′ Jarosław Kubicki), Marcin Listkowski (55′ Tomas Costa Silva), Villar Miki (63′ Peter Kovacik), Jesus Imaz (46′ Taras Romanczuk), Afimico Pululu