Biało-Czerwoni strzelcy od dawna udowadniają, że potrafią świetnie sobie radzić na wielu polach. Tak jest i tym razem. Obok worka medali na Mistrzostwach Świata Juniorów (Lima), Polacy wywalczyli również brąz na finałowym Pucharze Europy w Thun (Szwajcaria). Sztuki tej dokonał Andrzej Burda w konkurencji karabinu dowolnego 300 m leżąc.

Brąz Andrzeja Burdy

Strzelec SS KOBUDO Opole Andrzej Burda fantastycznie spisał się podczas Finału Pucharu Europy w szwajcarskim Thun. Polak w karabinie dowolnym 300 m leżąc strzelał rewelacyjnie i uzyskał 596 punktów na 600 możliwych, by z końcowym rezultatem 596-33x punktów sięgnąć po brązowy medal tych zawodów. Drugi z Polaków – Daniel Romańczyk (Klub Strzelecki AGAT) uzyskał 592-28x oczek i ukończył zmagania na 13. lokacie. Zwyciężył Bernhard Pickl (Austria) przed Maxem Ohlenburgerem (Niemcy).  W karabinie 3 postawy 300 m, Romańczyk był 12. (570-15x).

W tej samej konkurencji wśród pań dobrą formę zaprezentowała Karolina Romańczyk, której wynik 597-24x przyniósł 5. miejsce. Najlepsza była reprezentantka gospodarzy Anja Senti (597-44x), drugie miejsce zajęła jej rodaczka Sarina Hitz (597-40x), a brąz powędrował do Norweżki Jenny Tovseth Vatne (597-32x). Zawody kobiet były niezwykle wyrównane, czego dowodzi fakt, że o losach miejsc od pierwszego do piątego decydowały centralne trafienia. Wcześniej, w karabinie standardowym 300 m, Romańczyk uplasowała się na 9. miejscu (581-21x), zaś w trzech postawach była 14. (567-21x).