Podział punktów w hitowym meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Gospodarze długo prowadzili po golu Jesusa Imaza, ale goście wyrównali za sprawą Marca Guala.

W niedzielny wieczór w Białymstoku mierzyły się dwa zespoły reprezentujące Polskę w europejskich pucharach, które w czwartek sprawiły ogromne niespodzianki.

Spotkanie mogło się podobać od pierwszych minut, bo oba zespoły grały odważnie do przodu. Z czasem zarysowywała się jednak przewaga mistrzów Polski, którzy w 34. minucie wyszli na prowadzenie. Kacper Tobiasz fatalnie wybił wprost pod nogi Michala Sacka, który z pierwszej piłki zagrał do Imaza, a ten z bliskiej odległości trafił do siatki (1:0). Do przerwy zasłużenie prowadzili gospodarze.

Po nieudanej pierwszej połowie Legioniści wyglądali nieco lepiej po zmianie stron, a w poprzeczkę trafił Radovan Pankov. Wreszcie w 67. minucie po podaniu z prawej strony wyrównał Marc Gual, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku (1:1). Od tego momentu to goście stwarazli sobie więcej sytuacji, choć gospodarze odpowiadali kontratakami. Oba zespoły były sfrustrowane tym wynikiem, więc sędzia Szymon Marciniak był niejednokrotnie zmuszony pokazać żółtą kartkę. Po pięciu doliczonych minutach ostatecznie wynik już się nie zmienił, a patrząc na przebieg spotkania remis był nabardziej sprawiedliwy.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Imaz 35 – Gual 67

Jagiellonia: Sławomir Abramowicz – Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak (12′ Dusan Stojinović), Adrian Dieguez, Joao Moutinho (33′ Cezary Polak) – Miki Villar (46′ Peter Kovacik), Jarosław Kubicki, Taras Romanczuk, Jesus Imaz (83′ Lamine Diaby-Fadiga), Darko Churlinov (83′ Marcin Listkowski) – Afimico Pululu.

Legia: Kacper Tobiasz – Paweł Wszołek, Radovan Pankov (86′ Artur Jędrzejczyk), Steve Kapuadi, Ruben Vinagre – Kacper Chodyna, Maximillian Oyedele (86′ Wojciech Urbański), Bartosz Kapustka, Ryoya Morishita (86′ Rafał Augustyniak), Luquinhas (68′ Migouel Alfarela) – Tomas Pekhart (54′ Marc Gual).

Żółte kartki: Romanczuk, Kubicki, Pululu – Chodyna, Kapustka, Tobiasz, Jędrzejczyk.