Szybko, łatwo i przyjemnie. Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę aż 8:1 (4:0, 2:0, 2:1) w drugim grupowym spotkaniu kwalifikacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej plażowej, dzięki czemu zapewnili sobie awans do 1/8 finału turnieju w Kadyksie.

Po przekonującym zwycięstwie nad Norwegią (6:1) przyszła pora na drugi i zarazem ostatni mecz grupy F, w którym Polska zmierzyła się z naszymi sąsiadami ze wschodu — Ukrainą.

Reprezentacja Polski szybko przejęła inicjatywę nad spotkaniem, bowiem już w 5 minucie rywalizacji drogę do bramki znalazł Krystian Karolak. Szturm naszych zawodników trwał w najlepsze. Niespełna 60 sekund później wynik podwyższył Jakub Jesionowski. W pierwszej tercji trafiali jeszcze Grzegorz Brochocki oraz Arkadiusz Kłopeć, dzięki czemu po tym fragmencie gry Biało-Czerwoni prowadzili już 4:0.

To nie był koniec. Polacy nadal byli stroną dominującą, co udokumentowali kolejnymi bramkami, Swoje drugie trafienie zanotował Grzegorz Brochocki, a w 23′ gola na 6:0 strzelił Kuba Bistuła. Zawodnicy z Ukrainy dopiero w początkowych fragmentach trzeciej części rywalizacji zdobyli pierwsze trafienie, lecz ostatnie dwa ciosy należały do Polski. Arkadiusz Błaszczyk na 7:1, a rezultat spotkania ustanowił Grzegorz Brochocki, kompletując tym samym hat-tricka.

Ostatecznie reprezentacja Polski pokonała Ukrainę aż 8:1, awansując do 1/8 finału kwalifikacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej plażowej z imponującym bilansem bramkowym 14:2.

Spotkanie o ćwierćfinał odbędzie się w środę.

Faza grupowa eliminacji do Mistrzostw Świata w beach soccerze:

POLSKA — UKRAINA 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)

Bramki: Krystian Karolak 5′, Jakub Jesionowski 6′, Grzegorz Brochocki 11′, 15′, 36′, Arkadiusz Kłopeć 12′, Kuba Bistuła 23′, Arkadiusz Błaszczyk 32′ – Oleg Zborowski 25′