Magdalena Fręch bardzo dobrze poradziła sobie w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Wuhan! Polka pewnie w dwóch setach pokonała Japonkę Mai Hontamę i awansowała do drugiej rundy chińskiego turnieju.

Magdalena Fręch była sporą faworytką dzisiejszego starcia, łodzianka która od dzisiaj jest nową 27 rakietą świata w pierwszej rundzie mierzyła się z Japonką Mai Hontamą (134 WTA). Polka w ekspresowym tempie wygrała pierwszego seta z zawodniczką z kwalifikacji i po trzech przełamaniach wygrała pierwszą partię 6:0!

Drugi set był bardziej wyrównany gdyż już w pierwszym gemie Hontama przełamała serwis naszej reprezentantki. Przez kilka następnych minut zawodniczki grały gem za gem, ale Fręch starała się bardzo szybko odrobić stratę włąsnego podania. Sztuka ta udała jej się w ósmym gemie gdy doprowadziła do wyniku 4:4. Od tego momentu dominację na korcie przejęła ponownie Fręch która wygrała swój serwis, a w następnym gemie ponownie przełamała rywalkę wykorzystując pierwszą piłkę meczową!

Magdalena Fręch w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Wuhan będzie miała już znacznie trudniejsze zadanie gdyż zmierzy się z Amerykanką rozstawioną z numerem szóstym Emmą Navarro.

Magdalena Fręch – Mai Hontama: 2:0 (6:0, 6:4)