Magda Linette (45. WTA) podejmowała w pierwszej rundzie turnieju w Wuhan (Chiny) Ludmiłę Samsonową (23. WTA) i w świetnym stylu pokonała wyżej notowaną rywalkę 2:0.

Wysokie zwycięstwo Linette na otwarcie turnieju w Wuhan

Taką Magdę Linette chcemy oglądać. Nasza reprezentantka w pierwszej rundzie turnieju WTA1000 w Wuhan mierzyła się z wyżej rozstawioną Ludmiłą Samsonową. Faworytką tego starcia była rywalka, jednak Linette zaprezentowała fantastyczną grę i gładko zwyciężyła w dwóch setach. Biało-Czerwona co prawda straciła podanie w gemie otwarcia, jednak później weszła na wysokie obroty i aż trzykrotnie przełamała Rosjankę, dzięki czemu wygrała w pierwszej odsłonie 6:2. W drugiej partii nasza reprezentantka błyskawicznie zbudowała prowadzenie 3:0, którego nie oddała do samego końca. Tym razem dwukrotnie odbierała serwis przeciwniczki, a przy własnym podaniu była bezbłędna, co sprawiło, że w tym secie również padł wynik 6:2, zaś w całym spotkaniu 2:0. Tym samym Linette zameldowała się w drugiej rundzie. Panie spędziły na korcie godzinę i 26 minut.

W kolejnym meczu Polka zmierzy się z lepszą z pary Curenko/Boulter.