Reprezentacja Polski do lat 17 rozpoczęła dziś eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W meczu inauguracyjnym podopieczni Dariusza Gęsiora w znakomitym stylu pokonali Armenię aż 8:0.

Polacy rozpoczęli dziś pierwszą fazę kwalifikacyjną do Mistrzostw Europy w 2025r. W grupie 2. ich rywalami są Ormianie, Słoweńcy i Gruzini. Do dalszego etapu eliminacyjnych zmagań awansują dwie najlepsze ekipy, które będą walczyć o wyjazd na mistrzostwa w wiosennej Lidze A.

Pierwszy mecz kadra Biało-Czerwonych rozegrała z Armenią. Już od początku zarysowała się przewaga Polski. W 11. minucie spotkania do siatki trafił Filip Karmelita. W następnej części meczu obejrzeliśmy prawdziwy spektakl w wykonaniu Oliwiera Siniawskiego. Zawodnik drugiej drużyny Pogonii Szczecin zapisał na swoim koncie hat-tricka, a na to wystarczyło mu zaledwie 19 minut. Dwie minuty po trzecim golu Oliwiera wynik na 5:0 podwyższył Jakub Falkiewicz. Przed przerwą drugie trafienie na swoje konto zapisał jeszcze Filip Karmelita i nasza kadra zeszła do szatni z rezultatem 6:0.

W drugiej odsłonie spotkania nie dostaliśmy już widowiska z aż tak wieloma bramkami, ale Polacy dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 70. minucie szans bramkarzowi Armenii nie dał Filip Skorb, a pod koniec spotkania wynik 8:0 ustalił Karol Delikat.

Następny mecz Polacy rozegrają 12 października z reprezentacją Gruzji, która w dzisiejszym pojedynku uległa Słowenii 1:2. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 15:30.

Polska – Armenia 8:0 (6:0)

Bramki: F. Karmelita (11′, 41′), O. Siniawski (18′, 30′, 37′), J.Falkiewicz (39′), F. Skorb (70′), K. Delikat (85′)

Polska: Jakub Zieliński – Filip Karmelita, Jakub Falkiewicz, Mateusz Cegliński, Mateusz Lauryn, Bartosz Szywała (46′ Krystian Rostek) – Patryk Prajsnar, Pascal Mozie (46′ Antoni Burkiewicz) – Sammy Dudek (61′ Karol Delikat), Oliwier Siniawski (46′ Filip Skorb), Tymoteusz Gmur (71′ Mikołaj Czerniatowicz)