W 4. kolejce EHF Champions League, Wisła Płock zmierzyła się w Niemczech z aktualnym wiceliderem Bundesligi -Füchse Berlin.

Wisła po trzech rozegranych do tej pory meczach, podchodziła do dzisiejszego spotkania bez punktów.
Zespół z Berlina na starcie serii minimalnie przegrał z Veszprem, a w następnych spotkaniach pokonał Eurofarm Pelister oraz Fredericię HK.

– Berlin to zespół, który bardzo się rozwinął, zwłaszcza od czasu przybycia Gidsela. Są jedną z najlepszych drużyn w Bundeslidze. W tym sezonie mają niezwykle silny skład. To będzie dla nas trudny mecz, ale nasza drużyna pracuje bardzo dobrze. W tej chwili jesteśmy bez punktów, ale to początek i wiemy, że punkty przyjdą. Mamy ambicję i jedziemy do Berlina, nie mając nic do stracenia. Chcemy sprawić niespodziankę!   – mówił przed spotkaniem Xavi Sabate.

Niestety niespodzianki nie było, chociaż zabrakło naprawdę niewiele.

Wynik meczu szybko otworzyli płocczanie. W trzeciej minucie gospodarze nie wykorzystali pierwszego podyktowanego rzutu karnego, Jerry Tollbring (były zawodnik Kielc) trafił prosto w słupek. W dalszej części meczu oba zespoły grały równo. Dobrze radziły sobie w obronie czego efektem było po dziesięć oczek na koncie każdego z nich. Do przerwy jedna i druga ekipa dołożyła jeszcze po dwie bramki.

Po zmianie stron Mistrzowie Polski zdołali odskoczyć na dwie bramki, ale gospodarze zwiększyli tempo i wyrównali wynik, a w 46 minucie prowadzili już 20:17.
Dwie minuty później za uderzenie w twarz Fabiana Wiede, czerwoną kartkę zobaczył Dawid Dawydzik. Następne sekundy przebiegały na trafieniach z obu stron co w 49 minucie dało remis 23:23, a walka była zacięta aż do samego końca.
W ostatniej minucie odgwizdano dla płocczan rzut karny, który wykorzystał Tim Cokan. Jednak na trzy sekundy przed końcowym gwizdkiem, decydującą bramkę dla Fuchse ze skrzydła zdobył Jerry Tollbring.
Nafciarzom zabrakło już czasu, żeby zagrać kolejną akcję i nadal pozostają bez wygranej w tej edycji Ligi Mistrzów.

Fuechse Berlin – Orlen Wisła Płock 25:24 (12:12)

Füchse Berlin: Milosavljev, Ludwig – Wiede 2, Darj, Tollbring 3, Andersson, Lichtlein 1, Gidsel 6, Freihoefer, Langhoff 2, Beneke, Herburger, Teigum, Reichmann 5, Marsenić 6.

Orlen Wisła Płock: Hallgrimsson, Alilović – Daszek, Piroch 3, Janc 3, Panić, Susnja, Zarabec, Fazekas 4, Krajewski 1, Terzić, Dawydzik 3, Mihić 2, Szita 1, Cokan 5, Serdio 2.