ITA TOOLS Stal Mielec pokonuje 3:1 LOTTO Chemik Police w czwartkowym meczu 3. kolejki Tauron Ligi! Dla zespołu z Podkarpacie to pierwsze punkty w nowym sezonie ligowym!

Mecz lepiej zaczęły przyjezdne, które przy remisie po cztery zdobyły cztery punkty z rzędu (4:8). Ich przewaga jednak szybko stopniała, a gdy Mielczanki przegrywały 12:13, trzy ataki Kuligowskiej i jeden Sieradzkiej sprawiły, że sytuacja na tablicy wyników się szybko odwróciła (16:13). Choć Chemik zbliżył się na 19:18, Stal odpowiedziała ponownie czteropunktową serią (23:18). Chwilę później blok Agaty Milewskiej otworzył wynik spotkania (25:19).

W drugiej partii mistrzynie Polski od początku utrzymywały minimalną przewagę, a gospodynie tylko na chwilę objęły prowadzenie (10:9). Gdy było 17:16 dla Chemika, przyjezdne dołożyły jeszcze trzy punkty (16:20). Gospodynie szybko zdołały jednak odwróciły losy seta na swoją korzyść. Najpierw trzy punkty z rzędu oraz atak Oliwii Sieradzkiej dały wyrównanie (20:20). Następnie przy stanie po 21 gospodynie zaliczyły świetną passę punktową, a błąd Magdaleny Ociepy podwyższył prowadzenie gospodyń (25:21).

Dopiero w trzecim secie zespół z Polic dominował na dłużej, bo po kilku minutach prowadził już 9:4, a chwilę później ich przewaga wzrosła do sześciu (5:11). Gospodynie dzielnie walczyły i zbliżyły się na jeden punkt (16:17), ale Chemik ponownie szybko odskoczył (17:22). Nie oznaczało to koniec emocji w tym secie, bo niedługo później mieliśmy remis po 24! Policzanki zachowały jednak zimną krew i atak Grajber-Nowakowskiej, a następnie blok Dąbrowskiej przywróciły ich zespół do meczu (24:26).

Podopieczne Dawida Michora mocno zaczęły kolejną partię (0:4 i 4:10). Gdy Chemik prowadził już 17:10, mogło się wydawać, że tie-break jest tylko kwestią czasu. Mielczanki odpowiedziały znakomitą serią na wagę remisu po 19, a potem same objęły prowadzenie (21:19). Podobnie jak w poprzednim secie, i tym razem do rozstrzygnięcia była potrzebna gra na przewagi (24:24). Diana Dąbrowska pomyliła się przy serwie, a atak Zuzanny Kuligowskiej przypieczętował zwycięstwo Stali w całym meczu (26:24). Nagrodę MVP spotkania otrzymała Oliwia Sieradzka.

ITA TOOLS Stal Mielec – LOTTO Chemik Police 3:1 (25:19, 25:21, 24:26,26:24 )