Zarówno Magdalenie Fręch, jak i Magdzie Linette nie udało się awansować do półfinału turnieju w Wuhan. Fręch przegrała z Aryną Sabalenką (WTA 2) 0:2, a Linette uległa Coco Gauff (WTA 4) również 0:2.

Na chińskich kortach w zmaganiach ćwierćfinałowych wystąpiły dziś dwie polskie zawodniczki. Niestety zarówno Magdalena Fręch, jak i Magda Linette nie znalazły sposobu na zwycięstwo z wyżej sklasyfikowanymi rywalkami i obie odpadły z turnieju.

Aryna Sabalenka – Magdalena Fręch 2:0 (6:2, 6:2)

Naszą tenisistkę czekał dziś trudny pojedynek w ćwierćfinale z wiceliderką rankingu WTA, Aryną Sabalenką. Niestety już od początku faworytka tego spotkania przełamała Fręch. Przy swoim serwisie Polka była jednak blisko urwania gema Sabalence, ale ta obroniła dwa break pointy i wyszła na prowadzenie 2:0. Później po raz kolejny przełamała naszą zawodniczkę i do końca tego seta utrzymała swoją przewagę. Pierwsza partia padła łupem Białorusinki 6:2. Drugi set również rozpoczął się od przełamania Polki, a przy kolejnym serwisie Fręch, gem zdobyła Sabalenka i prowadziła 3:0. Fręch odrobiła jednak nieco strat i przełamała rywalkę. W końcówce to Białorusinka znów była górą i pokonała Magdalenę ponownie 6:2. W efekcie Fręch na etapie ćwierćfinału pożegnała się z turniejem w Wuhan.

Coco Gauff – Magda Linette 0:2 (6:0, 6:4)

W ćwierćfinale przeciwniczką Magdy Linette była Coco Gauff, czwarta tenisistka rankingu WTA. Niestety w pierwszym secie od początku zaczęła dominować Amerykanka i nasza tenisistka nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Gauff była lepsza w każdym aspekcie i zwyciężyła pierwszą partię bez straty gema. Drugi set wyglądał już nieco lepiej ze strony Polki. Do stanu 3-3 tenisistki nie oddawały sobie gemów przy własnych serwisach. Później jednak Coco Gauff przełamała Linette i prowadziła 5:3. W kolejnym gemie miała trzy piłki meczowe, ale dzielnie broniła się Linette. Niestety w następnej wymianie uległa już silniejszej Amerykance, która wygrała 6:4 i awansowała do półfinału turnieju w Wuhan.