Reprezentacja Polski U20 w piłce nożnej poniosła drugą porażkę w rozgrywkach Elite League. Tym razem nasi piłkarze musieli uznać wyższość Niemców.

Polscy piłkarze do lat 20 zainaugurowali rozgrywki Elite League minimalną porażką z Portugalią (1:2). W kolejnym meczu Biało-Czerwoni mierzyli się dziś na wyjeździe z reprezentacją Niemiec.

Spotkanie rozpoczęło się fenomenalnie dla reprezentacji Polski, bowiem już w 3. minucie świetną wrzutkę w pole karne rywali wykorzystał Antoni Młynarczyk, wyprowadzając naszą kadrę na prowadzenie. Następnie do ataku przystąpili rywale. Bramkę wyrównującą błyskawicznie zdobył Nelson Weiper. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy reprezentanci Niemiec zadali kolejny cios. Dublet Weipera dal im prowadzenie, które utrzymali do końcowego gwizdka. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili więc przegrywając 1:2.

Polacy starali się doprowadzić do wyrównania od początku drugiej połowy. Sama motywacja jednak nie wystarczyła. W 53. minucie to Niemcy mogli cieszyć się z kolejnej zdobytej bramki, tym razem za sprawą Ilyasa Ansaha. 11 minut później kolejną świetną okazję stworzyli sobie niemieccy piłkarze, ale tym razem bardzo dobrze w bramce spisał się Maciej Kikolski. Swoje sytuacje mieli też Biało-Czerwoni. W 71. minucie jedną z nich miał Jan Żuberek, ale ostatecznie spudłował. Na kilka minut przed końcem szansę na kontaktową bramkę miał też Jakub Okusami, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie. Tym samym Biało-Czerwoni ponieśli swoją drugą porażkę i na ten moment zajmują ostatnią pozycję w tabeli.

Elite League U20: Niemcy – Polska 3:1 (11′, 41′ N. Weiper, 53′ I. Ansah – 3′ A. Młynarczyk)

Wyjściowa jedenastka: Kikolski – Matyjewicz, Smolarczyk, Drapiński, Krajewski, Kowalczyk, Stalmach, Guercio, Majchrzak, Młynarczyk, Buksa

Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Elite League Polacy rozegrają 15 października, kiedy to w Łomży zmierzą się z reprezentacją Turcji.