W 3. kolejce Tauron Ligi doszło do hitowego starcia pomiędzy Develeprosem Rzeszów a BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Drużyny, które stawiane są w roli kandydatów do zdobycia mistrzostwa zagrały wyrównany, pięciosetowy pojedynek. Lepsze w tym spotkaniu okazały się siatkarki z Rzeszowa, pomimo straty dwóch pierwszych setów, gospodynie wygrały 3:2 (22:25, 25:27, 25:21, 25:15, 15:9)

Nieco lepiej w dzisiejszy mecz weszły Rzeszowianki, od wyrównania 7-7 swoją przewagę zaczęły budować jednak przyjezdne. Choć ich prowadzenie nie było zbyt okazałe, zawodniczki z Bielsko-Białej konsekwentnie nie dały się wyprzedzić gospodyniom i pewnie pokonały rywalki w pierwszym secie 25:22. Druga odsłona spotkania była wyrównana po obu stronach, z lekką przewagą po stronie przyjezdnych. By wyłonić zwyciężczynie tej partii potrzebna była gra na przewagi, w niej lepsze były zawodniczki BOSTIK-u, które zainkasowały kolejnego seta, tym razem 27:25. Trzecia odsłona długo mogła cieszyć kibiców Rzeszowianek, jednak przy prowadzeniu 15:10 ze świetnej strony pokazały się przyjezdne, które odrobiły pod rząd pięć punktów straty. Siatkarki zaciekle rywalizowały o tego seta, końcówka należała już jednak dla Developresu , który wygrał 25:21. Kolejna partia początkowo również nie była zdominowana przez którąkolwiek drużynę, od stanu 9-9 to jednak gospodynie nabrały wiatru w żagle i zaczęły całkowicie przeważać w każdym aspekcie nad Bielsko-Białą. Ich gra przełożyła się na wysoką wygraną 25:15. Do rozstrzygnięcia całego meczu niezbędny był więc tie-break. W nim pomimo początkowej straty kilku oczek, lepsza okazała się drużyna z Rzeszowa. Zwycięstwo 15-9 przełożyło się na triumf w całym spotkaniu.

Developres Rzeszów – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 25:27, 25:21, 25:15, 15:9)

MVP: Aleksandra Szczygłowska