W pierwszym niedzielnym starciu PlusLigi zmierzyły się ze sobą 3 i 11 drużyna tabeli. Drużyna z Lublina wygrała do tej pory wszystkie ligowe spotkania, natomiast zespół z Suwałk zwyciężył tylko dwukrotnie. W poprzednim sezonie w obu bezpośrednich starciach pomiędzy tymi drużynami lepsi byli siatkarze Bogdanki, którzy wygrywali 3:0 oraz 3:1.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi nad rywalami. Pierwszą większą przewagę udało się uzyskać gospodarzom, którzy dzięki błędom rywali, zagrywce Fynniana McCarthy’ego oraz atakom Wilfedo Leona prowadzili 12:8. Następnie, gospodarze skrupulatnie utrzymywali swoją przewagę, momentami podwyższając prowadzenie do 5 punktów (14:9, 16:11). Goście z Suwałk, nie byli w stanie przeciwstawić się gospodarzom, nie potrafili również zniwelować straty punktowej. Siatkarze Bogdanki LUK Lublin w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Końcówka seta również należała do graczy z Lublina, którzy od stanu 22:18 zdobyli trzy punkty z rzędu i w efektowny sposób zakończyli pierwszą partię.

Drugi set rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy bardzo szybko objęli trzy punktowe prowadzenie (4:1). Gracze z Suwałk mieli przez dłuższą część seta problem, aby zneutralizować tą stratę. W międzyczasie, gracze z Lublina powiększyli swoją przewagę do 5 punktów (16:11). Chwilę później, nastąpił jednak powrót gości, którzy odrobili straty i wyrównali stan seta (17:17). Po raz kolejny jednak, końcówka partii należała do gospodarzy. Na ostatnich 11 punktów w tym secie, siatkarze Bogdanki zdobyli 8 z nich. Zwyciężyli drugiego seta 25:20.

Trzeci set, podobnie jak pierwszy, rozpoczął się od wyrównanej gry. Gra toczyła się punkt za punkt. Taki stan rzeczy utrzymywał się niemalże przez całą partię. Pierwszą większą przewagę uzyskali gospodarze, którzy prowadzili 18:15. Siatkarze Ślepska bardzo szybko zniwelowali tą stratę i doprowadzili do wyrównania (19:19). Następnie, ponownie, gra toczyła się punkt za punkt. Kiedy, wydawało się, że siatkarze gospodarzy wygrają to spotkanie, nastąpiło odrobienie straty i zwycięstwo gości (26:24).

Czwarty set zaczął się lepiej dla gości, którzy uzyskali 3 punktową przewagę (8:5), którą następnie utrzymywali. Kluczowym momentem czwartej partii, okazała się seria punktowa gospodarzy. Siatkarze Bogdanki doprowadzili od stanu 13:15 do wyniku 18:15. Następnie utrzymywali swoją przewagę nad siatkarzami z Suwałk i zwyciężyli czwartą partię 25:20.

Bogdanka LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:18, 25:20, 24:26, 25:20)

W kolejnej kolejce PlusLigi Bogdanka zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice (19.10.), a Ślepsk podejmie w Suwałkach zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.