W jedynym niedzielnym spotkaniu 2. kolejki Orlen Basket Ligi Trefl Sopot pokonał na własnym parkiecie rewelacje poprzedniego sezonu PGE Spójnie Stargard 83:78. O końcowym triumfie Mistrzów Kraju zadecydowała końcówka spotkania.

Starcie aktualnego Mistrza Polski z czwartym zespołem poprzedniego sezonu,było można uznać za jedno z hitowych starć 2. kolejki Orlen Basket Ligi. Tym bardziej że oba zespoły udanie rozpoczęły tegoroczne zmagania. Trefl Sopot przed tygodniem pokonał w bardzo dobrym stylu swojego lokalnego rywala w 44. derbach Trójmiasta — Arkę Gdynia 97:89. Natomiast Spójnia rozprawiła się z ciekawie zbudowaną ekipą Czarnych Słupsk – 79:71.

Spotkanie od celnego lay- upa rozpoczął Philip. Na co natychmiast celną trójką odpowiedział Langovic. Trefl po tym przejął inicjatywę i w bardzo szybko tempie uciekł na osiem punktów – 11:3. Przy stanie 18:10 dla gospodarzy Spójnia wzięła się za odrabianie strat, co wyszło im fenomenalnie, bowiem od tego momentu zanotowali serię 14:2, wygrywając pierwszą kwartę 24:20.

Bardzo dobry okres gry stargardzian trwał w najlepsze, a Spójnia starała się kontrolować spotkanie, co przez dłuższy czas im się udawało. Podopieczni Żana Tabaka jednak systematycznie zmniejszali straty, dzięki czemu po 20 minutach na tablicy wyników był remis – 44:44.

W drugiej połowie trwała wymiana stron, lecz lepsze wrażenie na parkiecie stwarzali przyjezdni, którzy po dość niemrawym początku 3. kwarty ponownie zaczęli punktować seriami, w konsekwencji czego to Spójnia po dwóch kwadransach była bliżej zwycięstwa. Wszystko zmieniła jednak ostatnia odsłona rywalizacji. W niej zdecydowanie lepiej radził sobie Trefl. Sopocianie ten fragment spotkania wygrali różnicą dziewięciu oczek – 21:12, co finalnie przyłożyło się na drużynowe zwycięstwo – 83:78. Zatem Mistrzowie Kraju są wraz z Anwilem Włocławek jedynymi zespołami, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki w lidze.

Najwięcej punktów dla Trefla zdobył Brytyjczyk Phillip – 21, dokładając do tego cztery zbiórki i pięć asyst. Po stronie Spójni wyróżniał się Muhammad zdobywca 28 oczek.

W następnej kolejne sopocianie udadzą się do Wrocławia na spotkanie ze Śląskiem. Z kolei stargardzianie u siebie podejmą Stal Ostrów Wielkopolski.